Девету годину заредом ученици са Пала скијају на Јахорини захваљујући заједничкој подршци

14.01.2026. 15:01
0
ИЗВОР: katera.news

Девету годину заредом ученици основних школа и Средњошколског центра Пале током зимског распуста користе повластице за боравак и скијање на Јахорини. У оквиру акције „Буди дијете Јахорине“, Олимпијски центар Јахорина и ове сезоне обезбиједио је бесплатне ски-пасове свим ученицима који су изразили жељу да учествују у овом програму.

Велику подршку реализацији пројекта пружио је Недељко Елек, представник Олимпијског центра Јахорина, који је координаторима – професорима обезбиједио ски-пасове, чиме је омогућено да без прекида прате и надгледају дјецу на стазама. Превоз за ученике обезбиједио је градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић, док је пројекту подршку дао и начелник Општине Пале Дејан Којић.

Слика

Фото:Уступљена фотографија 

Посебан значај овог програма огледа се у улози координатора – професора, који током цијелог боравка дјеце на планини воде бригу о њиховој безбједности, усавршавању техника скијања, развоју спортских и животних вјештина, али и о правилном понашању на јавним мјестима и скијалиштима.

Слика

Фото:Уступљена фотографија 

У пројекат су укључени ученици виших разреда основних школа „Србија“, „Пале“ и „Мокро“, као и ученици Средњошколског центра Пале, што додатно потврђује његов широк образовни и друштвени значај. Координатори за извођење овог пројекта су: Деан Газивода (главно и одговорно лице пројекта), Владо Вујичић, Ненад Тадић, Ранко Минић, Соња Војводић, Ивана Вуковић и Владимир Ковачевић ( испред Општине Пале).

Слика

Фото:Уступљена фотографија 

Ова вишегодишња иницијатива не само да дјеци омогућава активан и здрав зимски распуст, већ доприноси и развоју спортског духа, заједништва и одговорног односа према природи и заједници, чинећи Јахорину планином отвореном за најмлађе и будуће генерације спортиста.

Коментари 0
Повезане вијести
"Електродистрибуција" Пале: Задовољавајућа испорука електричне енергије "Електродистрибуција" Пале: Задовољавајућа испорука електричне енергије
Пале: За пливање за Часни крст до сада пријављено више од 50 учесника Пале: За пливање за Часни крст до сада пријављено више од 50 учесника
Паљани поносно истакли заставе у част 9. јануара (ФОТО) Паљани поносно истакли заставе у част 9. јануара (ФОТО)
Најчитаније
  • Сјећање на Алексу Голубовића, великог навијача и хроничара ФК „Фамос“ из Војковића
    16m
    0
  • Манастир Соко код Љубовије, православни бисер
    8h 4m
    32
  • Васа Чубриловић - академик, младобосанац, научник
    5h 3m
    1
  • Вјеровања везана за православну Нову годину
    23h 49m
    32
  • Предложен притвор мушкарцу који је возилом ударао у "ренџ ровер" у коме је био Аца Лукас
    21h 17m
    0