Дежурне екипе провешће ноћ уз ријеке на територији Источне Илиџе

05.11.2021. 17:53
0
ИЗВОР: Катера

Штаб за ванредне ситуације Општине Источна Илиџа одржао је сједницу, којој су, поред представника општине, присуствовали и представници ЈП „Водовод и канализација“ Источно Сарајево и Полицијске станице Источна Илиџа.

Екипе и тимови су цијели дан на терену и у поплављеним насељима, гдје се, прављењем насипа и уз помоћ механизације, настојао заштитити сваки дио општине.

Послије анализирања тренутне ситуације, Штаб је направио је план и распоред активности за даље, уз дефинисање потреба за опремом, људством и механизацијом у сваком насељу појединачно.

Екипе општине су упућене на дежуре у најкритичнија подручја, а број Цивилне заштите општине Источна Илиџа 057 316 027 биће на располагању грађанима цијелу ноћ.

Према информацијама директора ЈП „Водовод и канализација“ Источно Сарајево, водоснабдијевање на подручју општине је уредно, а слабији притисак воде се очекује у насељу Горњи Которац.

Командир Полицијске станице Источна Илиџа Миран Мрдић нагласио је да је безбједносна ситуација редовна и да су екипе полиције стављење на располагање општини Источна Илиџа.

Такође, нагласио је да је магистрални пут Сарајево – Фоча затворен за теретни саобраћај, а да је на територији Источне Илиџе затворене су улице Милоша Црњанског и Прве сарајевске бригаде.

Коментари 0
Повезане вијести
Нове медаље за Бициклистички клуб „Форис" Нове медаље за Бициклистички клуб „Форис"
Удружење „Загрљај” организује бесплатан љетњи програм за дјецу и младе са потешкоћама у развоју Удружење „Загрљај” организује бесплатан љетњи програм за дјецу и младе са потешкоћама у ра...
Обиљежен Дан Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса Обиљежен Дан Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса
Најчитаније
  • Годишњица убиства Зорице Дивчић
    10h 33m
    3
  • Мушкарац страдао након пада са Црвених стијена на Романији
    1h 17m
    0
  • Обиљежен Дан Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса
    6h 57m
    0
  • Максим Лучић и Лазар Владичић на Јуниорској математичкој опимпијади БиХ
    8h 33m
    1
  • Народно позориште у Источном Сарајеву прославило други рођендан
    23h 10m
    0