Ђајић: Повећан број хоспитализованих пацијената, нови апел грађанима

23.01.2021. 21:12
0
ИЗВОР: Glas Srpske

Генерални директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске Владо Ђајић рекао је да је у овој установи у посљедњих неколико дана повећан број хоспитализованих пацијената обољелих од вируса корона.

Истакао је да су бројни узроци.

- Прије свега прославе Нове године, али и окупљања поводом осталих празничних дана су разлог за то. Такође, проблем представљају и скијалишта - нагласио је Ђајић, гостујући у емисији Здравосфера.

Ђајић је навео да је и раније упозоравао да може доћи до већег прилива пацијената.

- На неки начин, ми смо то очекивали и то се види у посљедња два до три дана. Јуче смо имали око 140 пацијената на прегледима, а 30 смо морали примити на лијечење. Имамо и тежих клиничких слика и један број пацијената је већ на респираторима - навео је Ђајић.

Он је нагласио да здравствени радници воде непрекидну борбу против вируса корона.

Поново је упутио апел грађанима.

- Апелујем на грађане, у име здравствених радника, да се придржавамо мјера и да смањимо број инфицираних овим вирусом, Тако ћемо омогућити боље функционисање Републике Српске и мање трошкове у здравственом систему. Такође, циљ је да се полако враћамо нормалнијем и квалитетнијем животу, као и подизању економије - рекао је Ђајић.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Празне столице за тужиоце у Српској Празне столице за тужиоце у Српској
Република Српска - Неоспориво име Република Српска - Неоспориво име
Данас исплата борачког додатка и социјалних давања за јун Данас исплата борачког додатка и социјалних давања за јун
Најчитаније
  • Петар Бојовић - слављен и понижен
    4h 18m
    15
  • Додик на Палама разговарао са претученим младићима, састанку присуствовао и директор Полиције Српске
    17h 31m
    11
  • Додик: Утврдиће се одговорност за свакога ко је учествовао у полицијској интервенцији
    17h 10m
    24
  • Служба за заштиту интегритета и законитости у раду покренула поступак због употребе силе на Палама
    16h 29m
    1
  • Република Српска - Неоспориво име
    3h 25m
    3