"Дјечије игре без граница" окупиле више од 200 малишана

13.05.2022. 21:55
0
ИЗВОР: srna.rs

Око 260 малишана са подручја Пала и Источног Сарајева учествовало је данас на манифестацији "Дјечије игре без граница".

Манифестација под слоганом "За спорт смо сви, буди и ти" одржана је на стадиону Фудбалског клуба "Романија".

Директор Дјечијег центра "Бубамара" са Пала Вања Југовић рекла је новинарима да је циљ ове манифестације да се код дјеце развије љубав према спорту.

- Циљ је да се дјеца опредијеле за неки од спортова, јер их то склања са улице, од екрана, телефона... - истакла је Југовићева и додала да су на играма учестовала дјеца од три до шест година.

У име Клуба за дјецу "Цврчак" Пале Бојана Чечар Веселиновић рекла је да је на овој спортској манифестацији учествовало 10 вртићих група.

Она наводи да су за дјецу организоване игре повлачења конопца, полигон, игре са лоптама и друге спортске активности.

Директор предшколске установе "Патријах Павле" из Источног Новог Сарајева Никола Ашоња рекао је да је ова спортска манифестације значајна за дјецу овог узраста.

Коментари 0
Повезане вијести
Ватрогасци из Источног Сарајева на обуци у Руско-српском хуманитарном центру у Нишу Ватрогасци из Источног Сарајева на обуци у Руско-српском хуманитарном центру у Нишу
Визија за цикло-туризам у Источном Сарајеву: Стазе и људи Визија за цикло-туризам у Источном Сарајеву: Стазе и људи
Банка Поштанска штедионица а.д. Бања Лука отворила филијалу у Источној Илиџи (ФОТО) Банка Поштанска штедионица а.д. Бања Лука отворила филијалу у Источној Илиџи (ФОТО)
Најчитаније
  • Сјећања Хрешана на долазак Аустроугарске империје у БиХ
    1h 29m
    31
  • Лео, најмлађи логораш из Силоса
    15h 38m
    1
  • Породична драма у Сокоцу
    28.01.2026
    0
  • Банка Поштанска штедионица а.д. Бања Лука отворила филијалу у Источној Илиџи (ФОТО)
    20h 47m
    3
  • Михаилo Маџаревић - Ратник којем су се дивили српски краљеви
    1h 31m
    1