Дјевојчици Ивани Бјелогрлић постхумно повеља општине Источно Ново Сарајево

20.05.2026. 11:50
2
ИЗВОР: katera.news/srna.rs

Дјевојчици Ивани Бјелогрлић постхумно ће бити додијељена повеља општине Источно Ново Сарајево.

Ова одлука једногласно је усвојена на на свечаној сједници Скупштине општине Источно Ново Сарајево поводом крсне славе и Дана општине – Спасовдана.

Комисија за награде и признања навела је да је Ивана Бјелогрлић, од миља Ица Лавица, мала хероина која је ујединила хиљаде људи у жељи да јој помогну у борби против тешке болести.

Како су навели, постхумном додјелом Повеље исказује се најдубље поштовање и трајна захвланост дјевојчици која је у кратком животу оставила немјерљив траг, ујединила људе у хуманости и постала вјечни симбол љубави, борбе и снаге заједнице.

Добитници Плакете општине су професор Филозофског факултета у Источном Сарајеву Миланка Бабић за немјерљив допринос развоју високог образовања, српског језика, културе и научне мисли у Републици Српској и шире, као и доктор стоматологије Милан Ракита за дугогодишњи предан рад и изузетну посвећеност пацијентима.

Плакету општине добило је и Удружење жена обољелих и лијечених од карцинома дојке и репродуктивних органа "ФеминИС" за значајан допринос развоју солидарности, очувања здравља и јачању друштвене свијести на подручју Источног Новог Сарајева, као и Душан Недов Продана за изузетан допринос умјетности, култури и промоцији локалне заједнице кроз дугогодишње умјетничко дјеловање, преноси Срна.

Добитник Плакете општине Источно Ново Сарајево за изузетан допринос пружању подршке породицама несталих, очувању сјећања и јачању међусобне солидарности и повјерења је предсједник Републичке организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Исидора Граорац.

Добитници захвалница су група ходочасника Источно Ново Сарајево за његовање духовних вриједности кроз организовање ходочашћа у духу подвига, молитве и израза заједништва, истрајности и духовне снаге, као Јована Мрдић, медицинска сестра Дома здравља Источно Сарајево, за учињено хумано дјело и испољену солидарност.

Добитници захвалница су и учитељ Основне школе "Свети Сава" Сњежана Трифковић за дугогодишњи професионалан и одговоран рад са ученицима, Жељко Дивчић из Комуналног предузећа "Рад", Бранкица Марић из СРЦ "Славија", Мирослав Гојковић из Комуналног предузећа "Водовод и канализација" и Горан Јовичић из предузећа "Топлане ИНС".

Признања ће бити додјељена на свечаној Спасовданској академији која ће бити уприличена вечерас у спортској дворани на Тргу Републике Србије од 19.00 часова.

Коментари 2
  • Generic placeholder image
    Merc 20.05.2026. 16:03
    treba ulica po Ici lavici
  • Generic placeholder image
    Mrvica 20.05.2026. 13:29
    Duša draga. Treba joj i spomen obilježje posvetiti da nas sve podsjeća na njenu hrabrost i opominje na zaista važne stvari u životu!

Повезане вијести
Међународни дјечији фудбалски турнир током викенда у Источном Новом Сарајеву Међународни дјечији фудбалски турнир током викенда у Источном Новом Сарајеву
У току пријаве за септембарске уличне трке „Атлетист 5К“ у Источном Сарајеву У току пријаве за септембарске уличне трке „Атлетист 5К“ у Источном Сарајеву
Источно Ново Сарајево: Одржан годишњи концерт КУД-а "Славија" Источно Ново Сарајево: Одржан годишњи концерт КУД-а "Славија"
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    11h 1m
    1
  • Највећа казна за саобраћајну несрећу у Српској: Кујовић правоснажно осуђен!
    13h 18m
    7
  • Божовић: СДС је некада водио психијатар, а данас његови пацијенти
    13h 23m
    0
  • Полиција трага за два мушкарца због покушаја убиства на Врацама
    17h 35m
    0
  • Потврђена оптужница због разбојништва у Палама
    13h 48m
    0