Ђоковић ни по новим мјерама не може у САД

11.06.2022. 21:48
0
ИЗВОР: tanjug.rs

Сједињене Америчке Државе промјениле су услове потребне за улазак у земљу у вези са пандемијом коронавируса, али најбољи српски тенисер Новак Ђоковић ни по новим мјерама не би могао да наступи на Ју-Ес опену.

Од недјеље, 12. јуна, сви путници који буду жељели да уђу у САД мораће да имају негативан тест на КОВИД-19.

Ипак, како је данас пренио Њујорк Тајмс, међународни путници ће и даље морати да буду вакцинисани како би ушли у земљу.

То значи да Ђоковић, који је и даље невакцинисан, неће моћи да крочи на територију САД.

Новак је због одлуке да се не вакцинише већ пропустио два мастерса на тлу Америке Индијан Велс и Мајами.

Отворено првенство САД почиње 29. августа, што даје довољно времена да се ситуација промијени у корист српског тенисера.

У случају да закон остане непромијењен, била би то вишеструка штета за Ђоковића.

Имао би прилику мање да се приближи Рафаелу Надалу по броју гренд слемова, а остао би без 1.200 бодова на АТП листи јер је прошле сезоне играо финале.

Шпанац Рафаел Надал освојио је 22 гренд слем трофеја, док Новак Ђоковић и Роџер Федерер имају по 20.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Ђоковић: „Увек верујем у себе, али нисам очекивао финале“ Ђоковић: „Увек верујем у себе, али нисам очекивао финале“
Ђоковић и Алкарас показали врхунски тенис – сљедећи рекорд на Ролан Гаросу Ђоковић и Алкарас показали врхунски тенис – сљедећи рекорд на Ролан Гаросу
Ђоковић данас против Алкараза за 25. грен слем титулу Ђоковић данас против Алкараза за 25. грен слем титулу
Најчитаније
  • Рогатичанин лишен слободе због сумње да је починио насиље над животињама
    21h 9m
    0
  • Историја и развој информативних гласила и служби у Палама
    19h 14m
    0
  • Вјештаци медицинске струке сагласни да Дудаковић није способан за суђење
    16h 14m
    9
  • Јавни конкурс за пријем на Полицијску академију за 150 кадета
    22h 33m
    2
  • Притвор мушкарцу осумњиченом за покушај убиства у Источном Новом Сарајеву
    12h 8m
    0