Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић изјавио је данас је воли да игра на Вимблдону и додао да на турниру у Лондону има највеће шансе да освоји 25. гренд слем титулу.
Вимблдон почиње у понедјељак, а Ђоковић ће у првом колу играти против Француза Александра Милера.
- Сјајно је вратити се овде. Волим Вимблдон, одувек сам сањао да играм на Централном терену и освојим титулу. Ово ми је најконстантнији гренд слем турнир у последњих 10 година, јер сам играо шест финала на последњих шест издања. Посебно сам емотивно везан за Вимблдон од почетка каријере и увек сам инспирисан да одиграм најбољи тенис баш овде - рекао је Ђоковић на конференцији за медије.
Он је навео да не зна да ли је ово посљедњи Вимблдон на којем ће играти.
- Да ли је ово последњи плес? Не знам. Не знам ни за остале гренд слемове да ли ћу учествовати. Желим да наставим да играм још неколико година, ако будем физички здрав и ментално мотивисан. То ми је циљ, али у овим годинама је све неизвесно - изјавио је српски тенисер.
Ђоковић је истакао да не размишља о позицији на АТП листи и додао да је и даље мотивисан да игра на највећим турнирима.
- Мислим да увек нешто јурим, јер увек нападам титуле, неке рекорде, историју. Циљ су ми гренд слемови. Иако је ниво игре током сезоне варирао, на гренд слемовима увек играм најбоље. Ове године сам стигао до полуфинала у Мелбурну и Паризу, што ми даје самопоуздање. Осећам се добро на тренинзима, видећемо како ће бити кад почне турнир -додао је Ђоковић.