09.10.2022. 19:45
0
ИЗВОР: sportdc.net

Девето коло Омладинске лиге БиХ група "Центар 1" донијело је комшијски дуел "Славије" и "Батона" из Сарајева у конкуренцији кадета и јуниора.

У мечу кадета "Батон" слави побједу 4:1 и то након што се "Славија" потпуно распала у другом полувремену. У првом полувремену домаћа екипа је играла, водила 1:0 поготком из пенала, али су онда примили гол у 38. минути и потпуно стали.

Јуниори "Славије" и "Батона" одиграли су једну борбену утакмицу у којој су голмани Данијел Стијепић код домаћих, али и гостујући Бешић имали неколико запажених интервенција. На крају, у 88. минути Ђорђе Голијанин постиже нови гол и доноси славље "соколовима".

СЛАВИЈА - БАТОН 1:4 (1.1) КАДЕТИ
Помоћни терен ФК Славија
Гледалаца: 50
Судија: Никола Тешановић (Источно Сарајево)
Стријелци: 1:0 Симић 23п, 1.1 Миљановић 38, 1:2 Дивјан 50, 1:3 Мешић 56, 1:4 Половина 70
Жути картони: Симић (Славија), Бублин, Хасагић (Батон)

СЛАВИЈА: Кужет, Папаз (од 73. Пурковић), Лале, Копривица (од 66. Кузман), Симић, Мотика (од 73. Трифковић), Тимотија, Форцан (од 55. Андрић), Елез, Таушан, Ербез

БАТОН: Делић, Опрашић, Бахтијаревић (од 32. Шабановић), Бублин (од 32. Куловац), Мешић (од 74. Бешовић), Миљановић (од 68. Половина), Хасагић, Махмутовић, Дивјан (од 74. Цоковић), Спаховић, Куловац

СЛАВИЈА - БАТОН 1:0 (0:0) ЈУНИОРИ
Судија: Марко Домазет (Источно Сарајево)
Стријелци: 1:0 Ђ. Голијанин 88
Жути картони: Ђ. Голијанин (Славија), Музур, Ивазовић, Мујадиновић, Бешић (Батон)
Црвени картони: Душан Шеховац (Славија) 89, Тарик Акшамија (Батон) 89

СЛАВИЈА: Стијепић, Пушара, Гојковић, Пекић, Јевтовић, Ашкраба, Цвијетић, М. Голијанин, Ђ. Голијанин, Лубура, Турковић (од 50. Г. Челан)

БАТОН: Бешић, Б. Арнаутовић, М. Арнаутовић, Жунић (од 46. Абазовић), Акшамија, Музур, Ћосовић (од 46. Мујадиновић), Мекић (од 88. Алибеговић), Шишић (од 75. Османковић), Ивазовић