До 15. марта могућ електронски упис првачића

07.02.2023. 11:26
0
ИЗВОР: srna.rs

Министарство просвјете и културе Републике Српске омогућило је заинтересованим родитељима да за наредну школску 2023/24. годину изврше електронски упис ученика у први разред основне школе, користећи интернет платформу “еУпис”.

Ова интернет платформа доступна је на веб-страници /eupis.skolers.org/ и путем ње пријава дјеце за упис траје до 15. марта.

Страници се може приступити уз кориштење било којег уређаја са интернет везом као што су рачунар, таблет или телефон, саопштено је из Министарства просвјете и културе Српске.

Након успјешне пријаве, школска комисија за упис ученика контактираће родитеље и информисати их о терминима за тестирање дјеце и о другим важним информацијама.

На основу електронске сагласности родитеља, у оквиру интернет платформе “еУпис”, основна школа преузима све потребне податке за упис ученика у први разред из информационих система Министарства управе и локалне самоуправе и Министарства унутрашњих послова, а који су садржани у изводу из матичне књиге рођених, увјерењу о држављанству и увјерењу о пребивалишту.

Родитељи који у току попуњавања података о ученику, у оквиру интернет платформе Министарства просвјете и културе “еУпис”, дају сагласност за кориштење дигиталних сетова података из евиденције институција Републике Спрске нису дужни да достављају извод из матичне књиге рођених, увјерење о држављанству и увјерење о пребивалишту у штампаном облику.

Интернет платформа “еУпис” креирана је у складу са највишим стандардима и захтјевима Министарства унутрашњих послова Републике Српске у вези са заштитом личних података.

Родитељи који не желе да користе интернет платформу “еУпис” и даље имају могућност да, као што је био случај у претходном периоду, упис ученика изврше у просторијама васпитно-образовне установа, у складу са уписним подручјем.

Коментари 0
Повезане вијести
Злочин над Србима на Глођанском брду један од најбруталнијих Злочин над Србима на Глођанском брду један од најбруталнијих
Требиње: Пожар код села Цибријан, куће нису угрожене Требиње: Пожар код села Цибријан, куће нису угрожене
Срби "чишћени" из Подриња по шеми из НДХ Срби "чишћени" из Подриња по шеми из НДХ
Најчитаније
  • Обиљежена крсна слава и 35 година постојања Српске демократске странке (ФОТО)
    21h 20m
    0
  • Вук Вучковић најбољи косац на Романији
    15h 51m
    3
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске 19. јула у Биљешеву код Какња
    20h 14m
    0
  • Трагедија на Дринској регати, утопио се младић
    14h 44m
    0
  • Бјелица: Најстрадалнија општина у рату, напредак у миру
    17h 44m
    4