До колико ће радити ноћни клубови за празнике

23.12.2021. 09:07
0
ИЗВОР: RTRS

Удружење ноћних клубова Републике Српске упутило је апел ка Републичком штабу за ванредне ситуације да им се током празника дозволи радно вријеме до 4.00, умјесто до 2.00 часа иза поноћи.

Владан Шурлан, из Удружења послодаваца угоститељства и туризма Хорека, рекао је да ће клубови радити у складу са одлуком Штаба, изразивши наду да ће њихов захтјев бити уважен.

Шурлан истиче да ће се максимално придржавати препоручених епидемиолошких мјера.

Када је ријеч о организацији прославе у затвореном простору, појаснио је да размак између столова треба да буде минимално 1,5 метар, а за столом може да буде максимално шест особа. Неопходно је да на сваком столу буде дезинфекционо средство за руке.

Већи проблем, како је навео, представљају концерти на отвореном гдје је немогуће одржати дистанцу.

Подсјетимо, Републички штаб за ванредне ситуације донио је Закључак којим се радно вријеме угоститељских објеката продужио до 2.00 часа наредног дана, а све досадашње мјере продужене су до 31. децембра 2021. године.

Коментари 0
Повезане вијести
Реизабрана Влада Српске Реизабрана Влада Српске
Власт Српска "заборавила" ограничити марже за месо, воће, поврће Власт Српска "заборавила" ограничити марже за месо, воће, поврће
Саво Минић поднио оставку Саво Минић поднио оставку
Најчитаније
  • Трагична судбина српске принцезе која је имала веома необично име
    12h 8m
    0
  • Потврђена оптужница против мушкарца који је претукао супругу у Источној Илиџи
    14h 30m
    4
  • Којић: Недопустиво одсуство највиших званичника са обиљежавања егзодуса сарајевских Срба
    10h 39m
    3
  • Годишњица смрти Слободана Перића: Професора из Гњилана звјерски убили Албанци на кућном прагу
    8h 23m
    0
  • Сјећање на "Кристалну ноћ" на Косову и Метохији
    20h 46m
    0