Добој након невремена ставио на располагање Тешњу сву неопходну помоћ

24.08.2019. 16:11
0
ИЗВОР: Српска инфо

Град Добој ставио је на располагање људску и материјално-техничку помоћ сусједној општини Тешањ која је због синоћњег невремена прогласила стање природне несреће, речено је у Градској управи.

Из Градске управе Добој су навели да су градоначелник Добоја Борис Јеринић и начелник Тешња Суад Хускић у сталној комуникацији.

Општина Тешањ прогласила је стање природне несреће након што је синоћње јако невријеме поплавило поједине објекте због чега је 17 особа евакуисано, оштетило путне комуникације, а због плављења изворишта у Јелаху је пет бунара ван функције.

 

Јак вјетар, град и обилна киша синоћ су око 22 сата захватила општину Тешањ, посебно насеља Пиљужићи, Јелах, Мрачај, Миљановци, Тешањ, Џемилић Плање, Мркотић и Калошевић.

Коментари 0
Повезане вијести
Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
У Палама јака киша и град величине љешника У Палама јака киша и град величине љешника
У Добоју сутра завршница пројекта „Млади као основ за хуманију и солидарнију Републику Српску“ У Добоју сутра завршница пројекта „Млади као основ за хуманију и солидарнију Републику Срп...
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    18h 40m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    13h 32m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    16h 24m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    6h 10m
    0
  • Дође ли до крви, опет ћемо бити први: Шта откривају писма Десанке Максимовић руским преводиоцима
    10h 34m
    0