Добој након невремена ставио на располагање Тешњу сву неопходну помоћ

24.08.2019. 16:11
0
ИЗВОР: Српска инфо

Град Добој ставио је на располагање људску и материјално-техничку помоћ сусједној општини Тешањ која је због синоћњег невремена прогласила стање природне несреће, речено је у Градској управи.

Из Градске управе Добој су навели да су градоначелник Добоја Борис Јеринић и начелник Тешња Суад Хускић у сталној комуникацији.

Општина Тешањ прогласила је стање природне несреће након што је синоћње јако невријеме поплавило поједине објекте због чега је 17 особа евакуисано, оштетило путне комуникације, а због плављења изворишта у Јелаху је пет бунара ван функције.

 

Јак вјетар, град и обилна киша синоћ су око 22 сата захватила општину Тешањ, посебно насеља Пиљужићи, Јелах, Мрачај, Миљановци, Тешањ, Џемилић Плање, Мркотић и Калошевић.

Коментари 0
Повезане вијести
У Палама јака киша и град величине љешника У Палама јака киша и град величине љешника
У Добоју сутра завршница пројекта „Млади као основ за хуманију и солидарнију Републику Српску“ У Добоју сутра завршница пројекта „Млади као основ за хуманију и солидарнију Републику Срп...
Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    10h 54m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    10h 40m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    12h 1m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    9h 17m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    11h 6m
    0