Додик демантује Вишковића и тврди да нема смањења плата

23.09.2021. 19:50
0
ИЗВОР: capital.ba

Предсједник СНСД-а Милорад Додик изјавио је да у локалним заједницама неће бити никаквог смањења плата, што је супротно од онога што је Влада Републике Српске, на челу са Радованом Вишковићем, предложила Народној скупштини Републике Српске.

Наиме, како je портал CAPITAL открио Влада Републике Српске, у Програму фискалне консолидације који је упутила у Народну скупштину Републике Српске, између низа мјера које предлаже „провукла“ је и једну мјеру која значи драстично смањење примања за запослене у локалним, односно градским и општинским управама.

Додик је поводом тога за агенцију Срна рекао да локалне заједнице одлучују о повећању и смањењу плата.

- А тамо гдје смо ми (СНСД) на власти, неће бити никаквог смањења плата, већ може бити само повећања - поручио је лидер СНСД-а Милорад Додик, пренијела је Срна.

Након што је CAPITAL објавио да Влада Републике Српске планира да буџетски дефицит у идуће двије године смањи примјењујући неколико мјера, међу којима је и смањење цијене рада запосленима у градским и општинским управама, те свођење регреса, топлог оброка и превоза на минимум, реаговале су и синдикалне организације.

Наиме, у републичким органима управе цијена рада је 100 КМ, док је најнижа цијена рада у оквиру јединица локалне самоуправе 110 КМ, па иде до 145 КМ, у зависности од развијености града или општине.

Уколико би локални ниво био услађен са републичким, по питању цијене рада, што је Влада предложила, сваком раднику на локалном нивоу плата би се смањила.

На примјер, у Градској управи Бањалука плата би се умањила 40 одсто, од чистачице до начелника одјељења. И не само у Бањалуци, већ у свим већим градским управама, у Бијељини, Приједору, Добоју и другим би дошло до драстичног смањења плата запосленима у локалној управи.

Аутор: С. Шурлан

Коментари 0
Повезане вијести
Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“ Којић одговорио Додику: „Поново сте се Пала сјетили у изборној години“
За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ За завршетак Саборног храма у Источном Новом Сарајеву биће одобрено три милиона КМ
Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС Ања Љубојевић поднијела оставку на мјесто потпредсједника НСРС
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    11h 11m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    10h 57m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    12h 18m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    9h 34m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    11h 23m
    0