Држављани Србије, Хрватске и Пољске могу гласати у БиХ

12.06.2020. 11:51
0
ИЗВОР: Srna

Министарство иностраних послова у Савјету министара обавијестило је амбасаде Србије, Хрватске и Пољске о сагласности Савјета да њихови држављани који се налазе на привременом или трајном боравку у БиХ могу гласати у њиховим дипломатско-конзуларним представништвима.

-Гласање грађанима Србије биће омогућено у недјељу, 21. јуна, у генералним конзулатима у Сарајеву, Тузли и Мостару, Конзулату у Дрвару, конзуларним канцеларијама са сједиштем у Требињу и Дрвару, те бирачким мјестима у Вишеграду, Добоју, Братунцу, Бијељини, Зворнику и Приједору- саопштено је данас из Министарства иностраних послова.

У саопштењу се наводи да је донесена и одлука о давању сагласности за гласање држављанима Хрватске, са привременим или трајним боравиштима у БиХ, да могу 4. и 5. јула гласати у дипломатско-конзуларним представништвима Хрватске у БиХ.

Гласање хрватских држављана биће организовано у Амбасади Хрватске у Сарајеву, генералним конзулатима у Мостару, Тузли, Бањалуци и конзулатима у Витезу и Ливну.

Савјет министара дао је и сагласност за гласање држављана Пољске који привремено или трајно бораве у БиХ.

Држављанима Пољске биће омогућено да 28. јуна /први круг/ и 12. јула /евентуални други круг/ гласају у Амбасади Пољске у Сарајеву.

Коментари 0
Повезане вијести
Дјечија храна компаније "Хип" није повучена у БиХ Дјечија храна компаније "Хип" није повучена у БиХ
Годишњица страдања Милице Ракић Годишњица страдања Милице Ракић
Дуге колоне на улазу у БиХ Дуге колоне на улазу у БиХ
Најчитаније
  • Годишњица срамне арбитраже за Добрињу
    14h 6m
    0
  • Почела изградња кружног тока у Палама
    9h 27m
    1
  • МУП Српске: На вријеме поднијети захтјеве за издавање нових личних докумената
    13h 22m
    0
  • Општина Источна Илиџа обиљежила Дан планете Земље садњом 365 садница смрче
    10h 54m
    0
  • Одбрана тврди да је оптужница проширена без саслушања оптуженог за удес у којем је погинуо новинар Маунага
    7h 12m
    0