Двојац пао због крађе, у њиховим кућама пронађен арсенал оружја

20.09.2024. 11:05
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Полиција је ухапсила Љ.Б.и М.М. из Невесиња због сумње да су покушали да покраду ствари из једне куће, а код њих је пронађена већа количина оружја и муниције.

Како је саопштено из Полицијске управе Требиње, поменути су ухапшени 19. септембра након пријаве да је на једној кући у Невесињу поломљен прозор, али да ништа није украдено.

- Након прикупљених оперативних информација полицијски службеници су на основу наредбе за претрес Основног суда у Требињу извршили претресе на три локације, које користе Л.Б. и М.М. којом приликом је одузета одређена количина оружја и муниције и други предмети који су послужили за извршење кривичног дјела - стоји у саопштењу.

Појаснили су да су претресом куће и помоћних просторија које користи лице а Л.Б. пронађени и привремено одузети полуаутоматска пушка, три пушке, дрвени кундак, 49 комада метака различитог калибра, једна оквир за пиштољ.

 - Пронађена је и  одјећа за које се претпоставља да су кориштени приликом извршења кривичног дјела. Извршеним претресом куће и помоћних просторија код лица М.М. пронађене су и привремено одузетр двије пушке, два оквира за аутоматску пушку, 360 комада метака различитог калибра, цијев аутоматске пушке са механизмом за окидање и гасним цилиндром, метални боксер и одређени број комада одјеће за које се претпоставља да су коришћени приликом извршења кривичног дјела - наведено је у саопштењу.

Додали су да су претресом куће и помоћних просторија П.М, које повремено користи М.М. пронађени и привремено одузети једна пушка и 49 комада метака калибра 7,9 мм.

- Окружно јавно тужилаштво у Требињу је наложило полицијским службеницима Полицијске станице Невесиње да након комплетирања предмета поднесу извјештај о почињеном кривичном дјелу због постојања основа сумње да Л.Б. и М.М. починили кривична дјела тешка крађа у покушају  и недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја. Наложено је да се против лица П.М. поднесе извјештај о почињеном кривичном дјелу недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја - стоји у саопштењу.

Пише: Небојша Томашевић

Коментари 0
Повезане вијести
Први талас врућина већ напунио амбуланте у Српској Први талас врућина већ напунио амбуланте у Српској
"Виадукт" још у ваздуху: Дуг БиХ нарастао на 112 милиона КМ "Виадукт" још у ваздуху: Дуг БиХ нарастао на 112 милиона КМ
Род малина преполовљен, још се не зна колико ће коштати Род малина преполовљен, још се не зна колико ће коштати
Најчитаније
  • У саобраћајној незгоди у Палама тешко повријеђен пјешак
    17h 0m
    0
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    11h 20m
    0
  • Потребно ускладити цијене воде и комуналних услуга на подручју града
    13h 44m
    1
  • Божовић: Маске падају и свака звјерка показује свој траг
    7h 41m
    0
  • Пао и Закон о ВСТС-у
    12h 43m
    2