Џудисти "Олимпика" богатији за једанаест медаља

11.09.2023. 09:52
0
ИЗВОР: katera.news

Меморијални џудо турнир „Рајко Кушић“, који је одржан јуче у Палама, окупио је више од 300 такмичара из 25 клубова из Републике Српске, ФБиХ и региона.

И поред велике конкуренције, млади џудисти соколачког „Олимпика“ освојили су четири златне, једну сребрну и шест бронзаних медаља.

Златне медаље освојили су Јана Башевић, Нађа Којић, Ђорђе Мухаремовић и Павле Башевић док се сребром окитио Лазару Војиновић, а бронзе су припала Давиду Лиздеку, Луки Кезуновићу, Матији Шуки, Сергеју Подинићу, Свјетлану Петрушићу и Павлу Вукојичићу.

Рајко Кушић је био успјешан југословенски и српски џудиста, двоструки сениорски првак бивше Југославије, освајач 53 медаље и 24 пехара, погинуо је у септембру 1994. године у саобраћајној несрећи.

Коментари 0
Повезане вијести
Јавни позив за статирање у филму "Линија" Јавни позив за статирање у филму "Линија"
Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда Паљанин ухапшен због наношења тјелесних повреда
Пале: Српско пјевачко друштво "Слога" одржало концерт, отворена и изложба икона Пале: Српско пјевачко друштво "Слога" одржало концерт, отворена и изложба икона
Најчитаније
  • Прикупљена финансијска средства – Милија Мумовић иде у Турску
    21h 21m
    1
  • Јавни позив за статирање у филму "Линија"
    23h 39m
    0
  • Оспособити дјецу за живот када родитеља више не буде
    23h 38m
    0
  • Пале: Обавјештење о радном времену за 9. јануар
    23h 35m
    0
  • Бесплатан превоз на Јахорину за ученике из Источне Илиџе
    20h 42m
    0