ЕП: Велс савладао Турску и осигурао други круг

16.06.2021. 20:18
0
ИЗВОР: sportdc.net

Фудбалери Велса савладали су Турску са 2-0 у другом колу групе А.

Велс је од старта играо боље те су имали двије сјајне шансе преко Ремзија али није било промјене резултата. Ипак, трећу шансу је искористио те је у 42. минути погодио за водство Велса. Прву шансу у наставку пропустио је Бејл а Турска је прву праву прилику имала преко Јилмаза.

У 61. минути Герет Бејл промашио је једанестерац. Потом је и Џејмс пропустио шансу за Велс а Демирал за Турску. У судијској надокнади, Робертс је поставио коначан резултат.

Велс сада има четири бода и фактички је осигурао други круг ако ништа бар као једна од најбољих трећепласираних екипа. Са друге стране, Турска се фактички опростила од другог круга јер имају два пораза и 0-5 гол разлику.

Фудбалери Русије савладали су Финску са 1-0 у другом колу групе Б, а Италија и Швицарска се састају у другом колу групе А вечерас од 21.00 часова.