Евидентирана 93 прекршаја због непоштовања мјера забране

26.04.2020. 11:07
0
ИЗВОР: СРНА

Мјере забране кретања у Републици Српској у протекла 24 часа прекршило је 32 људи, саопштило је Министарство унутрашњих послова /МУП/.

Ријеч је о закључцима Републичког штаба за ванредне ситуације који се односе на ограничење и забрану кретања лицима са навршених 65 година живота и више, те на забрану кретања свим лицима на јавним површинама од 20.00 до 5.00 часова.

Евидентирано је и 60 прекршаја који се односе на забрану напуштања мјеста пребивалишта суботом од 12.00 часова до недјеље до 18.00 часова, као и један прекршај у вези са окупљањем у групама већим од три особе на јавном мјесту.

МУП је апеловао да грађани да поштују закључак Републичког штаба за ванредне ситуације о обавезном спровођењу мјера за реаговање на појаву болести изазване новим вирусом корона, којим се прописују ванредне мјере с циљем превенције ширења вируса.

Коментари 0
Повезане вијести
На једно славље дођу двије сахране, погледајте колико је људи у Српској умрло у 2025. На једно славље дођу двије сахране, погледајте колико је људи у Српској умрло у 2025.
Црвено месо постаје луксуз Црвено месо постаје луксуз
У Рогатици служен помен за страдале припаднике Војске Републике Српске У Рогатици служен помен за страдале припаднике Војске Републике Српске
Најчитаније
  • Прича о Цркви Преображења Господњег: Судбина је одредила да овај храм буде саграђен у Сарајеву
    9h 45m
    1
  • Како је нестао древни српски Дубровник
    1h 15m
    30
  • Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
    8h 7m
    2
  • Пет лица повријеђено у саобраћајној незгоди на магистралном путу Фоча - Шћепан Поље
    22h 35m
    0
  • Разматра се опција да Додик буде кандидат за предсједника Србије након Вучића?
    4h 1m
    9