ФБиХ: Од 1. јуна путнички превоз у локалном саобраћају

22.05.2020. 09:05
0
ИЗВОР: Срна

Жељезнице ФБиХ од 1. јуна успостављају путнички превоз у локалном саобраћају, а возови ће возити у складу са измијењеним редом вожње, објављено је на званичној страници овог предузећа.

У складу са препорукама Кризног штаба федералног Министарства здравства и Федералног штаба цивилне заштите, а с циљем смањења ризика од преношења болести Ковид-19, путницима се препоручује одржавање размака од најмање метар, те кориштење заштитних маски и дезинфекција руку при уласку у воз.

Жељезнице ФБиХ су у возове /гарнитуре и вагоне/ поставиле дозаторе са дезинфекционим средством, те ће путници при уласку у воз дезинфиковати руке.

Постављени су и плакати с циљем едукције путника о мјерама за сузбијање ширења болести ковид-19 и препорукама у вези са кориштењем жељезничког превоза, а Жељезнице ће спроводити мјере у вези са чишћењем, прозрачивањем и дезинфекцијом путничких простора.

Више о реду вожње, заинтересовани могу да пронађу на званичној интернет страници Жељезница ФБиХ.

Коментари 0
Најчитаније
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    19h 11m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    17h 17m
    3
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    14h 49m
    0
  • Анастасија Стевић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    18h 58m
    0
  • Историја исписана у Палама: Традиционални 3х3 турнир на вишем, Quest нивоу
    2h 4m
    0