FBiH: Od 1. juna putnički prevoz u lokalnom saobraćaju

22.05.2020. 09:05
0
IZVOR: Srna

Željeznice FBiH od 1. juna uspostavljaju putnički prevoz u lokalnom saobraćaju, a vozovi će voziti u skladu sa izmijenjenim redom vožnje, objavljeno je na zvaničnoj stranici ovog preduzeća.

U skladu sa preporukama Kriznog štaba federalnog Ministarstva zdravstva i Federalnog štaba civilne zaštite, a s ciljem smanjenja rizika od prenošenja bolesti Kovid-19, putnicima se preporučuje održavanje razmaka od najmanje metar, te korištenje zaštitnih maski i dezinfekcija ruku pri ulasku u voz.

Željeznice FBiH su u vozove /garniture i vagone/ postavile dozatore sa dezinfekcionim sredstvom, te će putnici pri ulasku u voz dezinfikovati ruke.

Postavljeni su i plakati s ciljem edukcije putnika o mjerama za suzbijanje širenja bolesti kovid-19 i preporukama u vezi sa korištenjem željezničkog prevoza, a Željeznice će sprovoditi mjere u vezi sa čišćenjem, prozračivanjem i dezinfekcijom putničkih prostora.

Više o redu vožnje, zainteresovani mogu da pronađu na zvaničnoj internet stranici Željeznica FBiH.

Komentari 0
Najčitanije
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    20h 36m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    18h 42m
    3
  • Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    20h 23m
    0
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    16h 14m
    0
  • Istorija ispisana u Palama: Tradicionalni 3h3 turnir na višem, Quest nivou
    3h 29m
    0