Фебруарска нето плата 1.256 КМ

22.03.2023. 11:23
0
ИЗВОР: srna.rs

Просјечна фебруарска нето плата у Републици Српској износила је 1.256 КМ и у односу на јануар номинално је већа за 3,2 одсто, а реално за 2,6 одсто, подаци су Републичког завода за статистику.

Највиша просјечна нето плата у фебруару у износу од 1.672 КМ исплаћена је у подручју вађења руда и камена, док је најнижа од 918 КМ била у грађевинарству.

У фебруару ове године у односу на фебруар прошле године у свим подручјима дјелатности забиљежен је номинални раст нето плате.

Фебруарска просјечна бруто плата била је 1.908 КМ.

Годишња инфлација у Републици Српској посматрано у фебруару ове у односу на исти мјесец прошле године била је 12,7 одсто, док је мјесечна инфлација посматрана у фебруару у односу на јануар била 0,6 одсто.

Највиши годишњи раст цијена у фебруару ове године од 21,7 одсто био је у одјељку храна и безалкохолна пића због повећања цијена у групи млијеко и мљечни производи, док је највећи пад цијена од 2,9 одсто био код одјеће и обуће због сезонских снижења конфекције и обуће током године.

Коментари 0
Повезане вијести
Лани у мобилној телефонији 1,22 милијарде минута разговора - више од два миленијума Лани у мобилној телефонији 1,22 милијарде минута разговора - више од два миленијума
Поскупљује гориво у Српској Поскупљује гориво у Српској
У Српској регистроване 192 дијагнозе ријетких болести У Српској регистроване 192 дијагнозе ријетких болести
Најчитаније
  • Пјесма о дјевојчици Вели - цвијећем дочекала црногорску војску и због тога убијена (ФОТО)
    2h 18m
    7
  • Запис о манастиру Ловница (ВИДЕО)
    2h 16m
    0
  • Експлозија у пекари у Палама
    8h 25m
    3
  • Неустрашиви машиновођа Војин Никитовић
    2h 18m
    0
  • Крађа на бензинској пумпи у Источној Илиџи
    8h 33m
    0