Федерални фонд мора да исплати погребни трошак и корисницима у Српској

10.07.2024. 15:19
0
ИЗВОР: srna.rs

Федерални пензијски завод убудуће ће морати да исплаћује погребне трошкове и корисницима са пребивалиштем у Републици Српској, што до сада није био случај, рекао је данас шеф Кабинета директора Фонда за пензијско и инвалидско осигурање Српске Тихомир Јоксимовић.

Он каже да је до одлуке Уставног суда БиХ Федерални завод исплаћивао погребне трошкове за кориснике са пребивалиштем у Федерацији и Брчко дистрикту.

- Пензијски фонд Републике Српске погребни трошак исплаћује одувијек свим корисницима, без обзира на пребивалиште - рекао је Јоксимовић новинарима.

Према његовим ријечима, у почетку је то био износ од 105 КМ, сада је 500 КМ, а годишње Фонд за ову намјену издвоји 6,2 милиона КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Од 1. јула аконтативно усклађивање пензија за 3,5 одсто Од 1. јула аконтативно усклађивање пензија за 3,5 одсто
Масовни отказ љекара у ФБиХ Масовни отказ љекара у ФБиХ
Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли Оскрнављен храм на православном гробљу у Тузли
Најчитаније
  • Потресна судбина Јелице Михаиловић: Како је завршила супруга генерала Драже Михаиловића (ФОТО)
    16h 42m
    11
  • „Електродистрибуција“ Пале: Обезбијеђено 1.020 анатомских руксака за првачиће у 13 општина
    19h 33m
    8
  • Катерини приједлози књига за читање
    21h 23m
    0
  • Минић: Пут Фоча-Тјентиште биће урађена у року од двије године
    15h 16m
    3
  • Вјештак: Абазовић претицао на крајње ризичан начин
    15h 46m
    0