Финансирање здравствене услуге за све до краја ванредног стања

11.05.2020. 11:54
0
ИЗВОР: СРНА

Фонд здравственог осигурања Републике Српске наставља да за све грађане финансира здравствене услуге у јавним здравственим установама док траје ванредно стање у Српској.

То значи да су до тада сви грађани здравствено осигурани и не морају да долазе у пословнице Фонда да овјеравају здравствене књижице.

По укидању ванредног стања, Фонд ће услуге из обавезног здравственог осигурања пружати у пуном капацитету, непосредним контактом уз поштовање хигијенско-епидемиолошких мјера.

Финансирање здравствене услуге и за осигурано и неосигурано становништво, без овјеравања здравствених књижица, Фонд је увео 13. марта пратећи мјере и препоруке Владе Републике Српске с циљем спречавања ширења вируса корона.

Из Фонда напомињу да се финансирање здравствених услуга односи на све грађане, као и на оне који су раније по основу незапослености били пријављени за здравствено осигурање, а још нису регулисали свој статус.

- Позивамо грађане, без обзира на ублажавање рестриктивних мјера, да се придржавају прописаних одлука уз обавезу одговорног понашања, а све с циљем спречавања даљег ширења вируса корона у заједници - наводи се у саопштењу Фонда.

Из Фонда моле осигуранике да, уколико не постоји пријека потреба, не долазе у Фонд, јер информације о раду Фонда и правима из обавезног здравственог осигурања могу да добију од заштитника права који су именовани у свим општинама Српске, чија су имена и презимена и бројеви телефона објављени на интернет страници Фонда, док за више информација могу позвати заштитника права 051/226-870.

Коментари 0
Повезане вијести
Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу
У понедјељак исплата накнада корисницима из области борачко-инвалидске заштите и социјалних давања У понедјељак исплата накнада корисницима из области борачко-инвалидске заштите и социјални...
Петоро пензионера у Српској старијих од 100 година Петоро пензионера у Српској старијих од 100 година
Најчитаније
  • По чему је Романија добила име (ВИДЕО)
    22h 54m
    34
  • "Мама, хоће ли те доктори излијечити?": Позовимо 17046 за Весну Субашић!
    10h 39m
    0
  • У саобраћајној несрећи погинуло лице из Вишеграда, четири лица повријеђена
    9h 27m
    0
  • Одржана јавна трибина о изазовима управљања отпадом у Источном Новом Сарајеву
    22h 28m
    3
  • Вечерас хуманитарни тренинг за Весну Субашић у Источном Сарајеву
    5h 35m
    0