Фоча: Потребно помоћи Универзитетској болници

31.07.2020. 14:41
0
ИЗВОР: СРНА

Општински штаб за ванредне ситуације из Фоче упутиће захтјев Министарству здравља и социјалне заштите и Влади Републике Српске, као и општинама у регији Стара Херцеговина, да помогну Универзитетској болници Фоча у набавци кисеоника, лијекова, санитетског материјала и хране, јер су у овој здравственој установи због повећаног броја обољелих од ковида 19 вишеструко повећани трошкови, а и медицинско особље је на измаку снаге.

Начелник општине Радисав Машић каже да је погоршана епидемиолошка ситуација у Српској довела до исцрпљивања здравственог система и повећања трошкова у болницама.

- Обратићемо се Влади и ресорном министарству са захтјевом да помогну Универзитетској болници, којој је потребна материјална помоћ у обезбјеђивању лијекова, санитетског материјала, хране, опреме, све што је потрошни материјал је на измаку. Осим тога, радници који раде у Болници и Дому здравља већ шест мјесеци су пренапрегнути и питање је како ће све ово издржати - упозорио је Машић.

Он је још једном замолио грађане да одговорним понашањем и поштовањем прописаних мјера помогну себи и другима, али и здравственим радницима.

У Универзитетској болници Фоча тренутно су смјештена 33 пацијента из Фоче и околних општина, од којих су 23 позитивна на ковид-19, а 12 је у изолацији са клиничком сликом која указује на обољење изазвано вирусом корона.

На респиратору су три пацијента.

На подручју општине Фоча од почетка епидемије 89 особа је заражено вирусом корона, од којих се 11 опоравило, а под надзором је 138 лица.

Директор Дома здравља Фоча Мирослав Ристановић каже да је и даље повећан број пацијената који се јављају у респираторне амбуланте ове установе.

- Дневно се јави 20 пацијената. С обзиром на то да је у сталном повећању број обољелих, били смо принуђени да од Цивилне заштите, Општинског и Републишког штаба тражимо још један контејнер, који смо добили за још једну ковид амбуланту, гдје ћемо вршити прегледе и терапије - рекао је Ристановић.

Он је додао да се амбулантно у Дому здравља тренутно лијечи осам пацијената позитивних на вирус корона са средње тешком клиничком сликом.

Општински штаб за ванредне ситуације одлучио је да се откажу традиционалне фочанске манифестације "Гастро фест" и "Дани боровнице".

Општинска инспекција и полиција наставиће контролу поштовања заштитних мјера, посебно викендом у угоститељским објектима и рафтинг камповима, а наставиће се и дезинфекција и прање јавних површина.

Коментари 0
Повезане вијести
Фоча: Напредни инвазивни ултразвук за прецизну дијагнозу срчаних обољења Фоча: Напредни инвазивни ултразвук за прецизну дијагнозу срчаних обољења
У Фочи 12. јуна бесплатне консултације у оквиру процеса вантјелесне оплодње У Фочи 12. јуна бесплатне консултације у оквиру процеса вантјелесне оплодње
Пјевачком друштву „Плави невени“ из Фоче мајсторско писмо у Новом Горажду Пјевачком друштву „Плави невени“ из Фоче мајсторско писмо у Новом Горажду
Најчитаније
  • Град Катера у Босни
    11h 49m
    7
  • Мирончук Сергеј Александрович, руски добровољац који је дао живот за Републику Српску (ФОТО)
    15h 15m
    24
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    23h 54m
    0
  • Изречена пресуда Кецмановићима: Родитељи дјечака убице иду у затвор
    21h 1m
    0
  • Болница „Србија“ богатија за још једног специјалисту офталмологије
    16h 53m
    0