Фочаци најбољи на шаховском турниру

09.05.2022. 13:41
0
ИЗВОР: radiofoca.com

Такмичари Шаховског омладинског клуба “9. јануар” из Фоче показали су највише знања на Првом међународном шаховском турниру за младе “Сутјеска 2022” који је одржан на Тјентишту поводом Дана побједе- 9. маја.

На турниру, који је ОШК “9. јануар” организовао у сарадњи са Шаховским савезом Републике Српске и Националним парком “Сутјеска”, учествовало је 85 младих шахиста, узраста од осам до 18 година, из Републике Српске и Црне Горе.

Играло се у сали Музеја “Сутјеска”, а највише медаља освојили су домаћи такмичари.

Фочаци су се окитили са десет одличја од којих су три златна.

 

Поред домаћих такмичара, веома добро знање у древној игри на 64 поља показали су и шахисти из Требиња и Бањалуке са по пет медаља.

Одлични су били и Паљани- имали су само три такмичара, који су освојили три злата.

Гости из Црне Горе кући су однијели четири медаље.

Коментари 0
Повезане вијести
Одржано такмичење у лову рибе на пловак Одржано такмичење у лову рибе на пловак
Позив за рибиловце и полазнике школе риболова Позив за рибиловце и полазнике школе риболова
У суботу такмичење у лову рибе на пловак У суботу такмичење у лову рибе на пловак
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    9h 16m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    9h 2m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    10h 23m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    7h 39m
    1
  • Позовимо 17185 за Александру Илић
    12h 44m
    0