Фочаци најбољи на шаховском турниру

09.05.2022. 13:41
0
ИЗВОР: radiofoca.com

Такмичари Шаховског омладинског клуба “9. јануар” из Фоче показали су највише знања на Првом међународном шаховском турниру за младе “Сутјеска 2022” који је одржан на Тјентишту поводом Дана побједе- 9. маја.

На турниру, који је ОШК “9. јануар” организовао у сарадњи са Шаховским савезом Републике Српске и Националним парком “Сутјеска”, учествовало је 85 младих шахиста, узраста од осам до 18 година, из Републике Српске и Црне Горе.

Играло се у сали Музеја “Сутјеска”, а највише медаља освојили су домаћи такмичари.

Фочаци су се окитили са десет одличја од којих су три златна.

 

Поред домаћих такмичара, веома добро знање у древној игри на 64 поља показали су и шахисти из Требиња и Бањалуке са по пет медаља.

Одлични су били и Паљани- имали су само три такмичара, који су освојили три злата.

Гости из Црне Горе кући су однијели четири медаље.

Коментари 0
Повезане вијести
Одржано такмичење у лову рибе на пловак Одржано такмичење у лову рибе на пловак
Позив за рибиловце и полазнике школе риболова Позив за рибиловце и полазнике школе риболова
У суботу такмичење у лову рибе на пловак У суботу такмичење у лову рибе на пловак
Најчитаније
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    13h 19m
    0
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    22h 41m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    20h 52m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    13h 44m
    0
  • Милић: И мала школа може остваривати велике резултате
    17h 37m
    0