Fočaci najbolji na šahovskom turniru

09.05.2022. 13:41
0
IZVOR: radiofoca.com

Takmičari Šahovskog omladinskog kluba “9. januar” iz Foče pokazali su najviše znanja na Prvom međunarodnom šahovskom turniru za mlade “Sutjeska 2022” koji je održan na Tjentištu povodom Dana pobjede- 9. maja.

Na turniru, koji je OŠK “9. januar” organizovao u saradnji sa Šahovskim savezom Republike Srpske i Nacionalnim parkom “Sutjeska”, učestvovalo je 85 mladih šahista, uzrasta od osam do 18 godina, iz Republike Srpske i Crne Gore.

Igralo se u sali Muzeja “Sutjeska”, a najviše medalja osvojili su domaći takmičari.

Fočaci su se okitili sa deset odličja od kojih su tri zlatna.

 

Pored domaćih takmičara, veoma dobro znanje u drevnoj igri na 64 polja pokazali su i šahisti iz Trebinja i Banjaluke sa po pet medalja.

Odlični su bili i Paljani- imali su samo tri takmičara, koji su osvojili tri zlata.

Gosti iz Crne Gore kući su odnijeli četiri medalje.

Komentari 0
Povezane vijesti
Održano takmičenje u lovu ribe na plovak Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
Poziv za ribilovce i polaznike škole ribolova Poziv za ribilovce i polaznike škole ribolova
U subotu takmičenje u lovu ribe na plovak U subotu takmičenje u lovu ribe na plovak
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    14h 53m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    13h 4m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    5h 31m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    16h 36m
    0
  • Danas promocija diplomiranih inženjera i mastera elektrotehnike
    17h 50m
    0