Фонд Српске ускоро почиње са финансирањем сензора за мјерење шећера за дјецу до 18 година

15.07.2023. 14:02
0
ИЗВОР: katera.news

Из Фонда здравственог осигурања Републике Српске су саопштили да ће измјеном Правилника о условима и поступку за објезбјеђивање медицинских средстава почети са финансирањем сензоре за континуирано мјерење шећера за дјецу до 18 година, а која болују од дијабетеса тип један.

Примјена овог права почиње након што измјене правилника ступе на снагу, а то је осам дана након објаве у Службеном гласнику, о чему ће јавност бити информисана, навели су из овог фонда.

Како су напоменули, измјеном правилника је омогућено да корисници сензора и даље имају право на одређен број тракица за мјерење шећера у крви, што иначе није пракса у другим земљама које финансирају сензоре.

У другим земљама је пракса да осигураници који користе сензоре немају право и на тракице.

- Са уврштавањем сензора на Листу медицинских средстава направљен је још један значајан искорак за који сматрамо да ће значајно унаприједити квалитет живота дјеце обољеле од дијабетеса - закључили су из ФЗО Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Засађена „Алеја 12 беба“ – вјечни подсјетник на трагедију бањалучких беба Засађена „Алеја 12 беба“ – вјечни подсјетник на трагедију бањалучких беба
Просјечна нето плата у априлу 1.643КМ Просјечна нето плата у априлу 1.643КМ
Приче о догађајима која живе на мапи Источног Сарајева – 9. јануар Приче о догађајима која живе на мапи Источног Сарајева – 9. јануар
Најчитаније
  • Вечерас промоција књиге „Увијек први“ у Културном центру Пале
    14h 12m
    0
  • Предавање Мухарема Баздуља сутра у Галерији „Жарко Видовић“
    11h 17m
    0
  • Данас потписивање Меморандума о документовању страдања Срба у Источном Сарајеву
    14h 6m
    1
  • Промовисано девет доктора наука Универзитета у Источном Сарајеву (ФОТО)
    10h 12m
    1
  • КМФ „Јахорина“ поражен у финалу, Којић упутио честитку за одличну сезону
    13h 47m
    0