Француски предсједнички кандидат говори руски током интервјуа

07.02.2022. 11:08
0
ИЗВОР: ria.ru

Француски предсједнички кандидат из редова „републиканаца” Валери Пекрес говорила је на руском језику током телевизијског интервјуа и апеловала на народ Русије „да заједно градимо мир у Европи”. То преносе РИА Новости.

- Желим да кажем поносном руском народу да заједно морамо да градимо мир у Европи и била би страшна грешка започети рат са Украјином - рекао је Пекрес на ТВ каналу Франс 2. Након тога, на захтјев водитељке емисије, превела је њену фразу на француски језик.

Раније је француска председничка кандидаткиња Марин ле Пен, предсједница политичке партије Национални фронт обећала да ће повући земљу из НАТО-а ако буде изабрана. Француска би, сматра Ле Пен, требало да „брани своје интересе и да изађе из логике војних блокова”. Она је такође предложила да се умјесто Европске уније формира Европски савез нација и нагласила да би функционисање тог савеза „било засновано на суверенитету народа“.

Коментари 0
Повезане вијести
Дјецу им нећемо опростити: 27 година од крвавог НАТО злочина у Мурини (ВИДЕО) Дјецу им нећемо опростити: 27 година од крвавог НАТО злочина у Мурини (ВИДЕО)
Сјећање на жртве једног од највећих злочина НАТО агресије: Мурино (ВИДЕО) Сјећање на жртве једног од највећих злочина НАТО агресије: Мурино (ВИДЕО)
Мастиловић: Наставак продубивања односа са партнерима из Русије Мастиловић: Наставак продубивања односа са партнерима из Русије
Најчитаније
  • У пуцњави на Добрињи погинуло једно лице
    7h 36m
    0
  • На данашњи дан почео егзодус Срба из Западне Славоније
    15h 39m
    0
  • Најхладније првомајско јутро на Сокоцу од 1961. године
    12h 1m
    0
  • Потрага за мушкарцем који је на Добрињи убио жену
    6h 12m
    0
  • Ухапшен мушкарац осумњичен за убиство жене на Добрињи
    5h 12m
    0