Гацко оковано снијегом

22.01.2023. 10:58
0
ИЗВОР: srna.rs

Путеви који воде до неколико гатачких села и даље су непроходни због изливања воде усљед обилних падавина претходних дана, али и због снијега који понегдје достиже 70 центиметара.

Командир гатачких ватрогасаца Алекса Вучковић рекао је Срни да висина снијега у селу Фојница износи 70 центиметара.

- Ниво воде у селу Луковице мањи је за 50 центиметара, али је читаво село тренутно због сњежних падавина одсјечно од града - рекао је Вучковић.

Он каже да се у селу Данићи ситуација знатно поправила, те да се у току дана очекује проходност пута.

- И у селима Церница, Заградци и Кључ ситуација је нешто боља, али још увијек су Заградца и Кључ одсјечени - рекао је Вучковић.

Из "Херцеговина путева" Срни је речено да су сви путни правци у источној Херцеговини проходни, али су због кише и снијега у појединим дијеловима савјетовали опрезну вожњу.

Коментари 0
Повезане вијести
Вирусни хепатитиси и даље изазов Вирусни хепатитиси и даље изазов
Литар горива на корак од 3,50 марке Литар горива на корак од 3,50 марке
Рођено 25 беба у Српској Рођено 25 беба у Српској
Најчитаније
  • Четвороструко вјенчање у Палама
    11h 56m
    0
  • Осумњичени за убиство супруге на Добрињи починио самоубиство
    12h 43m
    1
  • Пронађена тијела свих пет планинара из БиХ
    5h 47m
    0
  • На Елбрусу настрадали планинари из БиХ
    15h 54m
    0
  • Обиљежена слава Храма Светога архангела Гаврила у Палама
    13h 30m
    0