Геј партнери у Хрватској могу да усвајају дјецу

05.05.2021. 11:56
1
ИЗВОР: Танјуг

Након одлуке Управног суда у Загребу да и геј партнери имају право на процјену о усвајању дјеце, из Удружења "Дугине породице" званично је потврђено да истополни животни партнери могу да приступе том поступку.

Након пет година Управни суд у Загребу је крајем априла у случају Младена Кожића и Иве Шеготе пресудио да они не смију да буду дискриминисани у поступку процјене за усвајање због тога што су склопили животно партнерство.

– Ова историјска пресуда отвара врата свим геј и лезбејским паровима у Хрватској који желе да постану усвојитељи и потврђује да животни партнери морају у свим поступцима имати једнака права као и брачни другови – наводи се у саопштењу Удружења.

Сад је, поручују из овог удружења, на потезу Министарство рада, пензионог система, породице и социјалне политике, које би будућим поступцима требало да исправе неправду, узевши у обзир законе, Устав, конвенције и одлуку Уставног суда за усвајање која се може и сме везати за усвајање, пренио је загребачки портал. 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Sunčica 05.05.2021. 12:14
    Ako vam je prazan Goli otok neka ovi parovi nasele otok.Neka im Gospod pomogne i odredi im pravi put.
Повезане вијести
Годишњица "крвавог Ускрса" на Плитвичким језерима Годишњица "крвавог Ускрса" на Плитвичким језерима
Историчару Милошу Ковићу забрањен улазак у Хрватску Историчару Милошу Ковићу забрањен улазак у Хрватску
Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској
Најчитаније
  • На данашњи дан рођен Филип Вишњић
    6h 15m
    3
  • Стари Брод - исказ групе свједока из Чајнича
    6h 12m
    3
  • Преминула мајка Милорада Додика
    23h 24m
    3
  • Којић упутио телеграм саучешћа Милораду Додику
    21h 14m
    0
  • Којић: Бројни инвестициони пројекти у општини Пале за 2026. годину
    19h 8m
    0