Годишња наплата на основу закупа паркинг-простора 220.000 КМ

01.08.2022. 15:01
3
ИЗВОР: srna.rs

Општина Источно Ново Сарајаво ће годишње наплатити око 220.000 КМ на основу закупа паркинг-простора на подручју ове локалне заједнице, изјавио је начелник ове општине Јован Катић.

Он је рекао да је економском рачуницом показано да ће много више прихода да оствари локална заједница давањем под закуп паркинг-простора приватној фирми, те додао да је губитак из претходних година износио скоро 70.000 КМ.

- Грађани су плаћали паркинг у буџет општине, што се показало као неефикасно и неекономично, општина је биљежила губитак из године у годину, што је образлагано на сједницама Скупштине општине, када се расправљало о томе - рекао је Катић новинарима у Источном Сарајеву.

Према његовим ријечима, фирма је одабрана путем јавног позива на који су се пријавиле три које су испуњавале услове и двије које нису предале комплетну документацију, тако да њихове пријаве нису разматране.

- Позив је расписан у складу са законом и одлуком која је усвојила Скупштина општине Источно Ново Сарајево - рекао је Катић, те додао да су тада донесени максимални цјеновници.

Он је навео да се цијене паркинг-мјеста не могу повећати без скупштинске одлуке, те додао да фирма која је побиједила на тендеру може да спусти цијене, ако им је економски исплативо.

На подручју општине Источно Ново Сарајево паркинг-простор ће наплаћивати фирма "Парк.инг".

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Aaa 02.08.2022. 13:13
    Pitanje za gospodina "citalac" jel se bunis i kad odes u grad kad platis parking? I treba se poceti naplaćivati parking u gradu, gdje god se ode mora se olatiti parking samo u Lukavici je to problem...
  • Generic placeholder image
    Građanin 01.08.2022. 22:11
    Parking do parka Gavrila Principa i iza buregdžinice Rio, planiraju li se nekad označiti, a ne da svi divljački parkiraju i zauzimaju po dva mjesta!? Mogu misliti tu sad gužve kad se krene kod dvorane naplaćivati...
  • Generic placeholder image
    Citalac 01.08.2022. 16:33
    Sramota od buzdovana dodjes u dom zdravlja bolestan i placa parking glasajte stoko tako i treba zadnjih sve uzese....
Повезане вијести
Источно Ново Сарајево: Потписани уговори са 30 корисника за субвенцију набавке пољопривредних машина Источно Ново Сарајево: Потписани уговори са 30 корисника за субвенцију набавке пољопривред...
Катић потписао 113 уговора за енергетску ефикасност Катић потписао 113 уговора за енергетску ефикасност
Катић: Грађани били веома заинтересовани за разговор Катић: Грађани били веома заинтересовани за разговор
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    21h 30m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    12h 8m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    19h 41m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    23h 13m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    12h 33m
    0