Годишњица смрти великог Небојше Глоговца

09.02.2025. 12:27
3
ИЗВОР: srna.rs

Српски филмски, телевизијски и позоришни глумац Небојша Глоговац /1969-2018/ преминуо је на данашњи дан, 9. фебруара 2018. године.

Био је члан Дјечије драмске групе РТС-а, а глумачку каријеру започео је у Атељеу младих у Панчеву.

Године 1996. добио је стипендију од Југословенског драмског позоришта и улогу у представи "Велика пљачка" у режији Дејана Мијача на сцени Атељеа 212.

Када је био дијете, Глоговац се појавио у телевизијској серији "Приче из Непричаве", да би прву филмску улогу остварио 1993. године у краткометражном филму "Реквијем за један сан", а након тога у драми "Рај Петра Зеца".

Након што је скренуо пажњу на свој таленат, добио је улогу у филму "Убиство с предумишљајем".

Глоговац је играо главне улоге у остварењима: "Буре барута", "Небеска удица", "Кад порастем бићу Кенгур", "Клопка", "Хадерсфилд", "Жена са сломљеним носем", "Бранио сам `Младу Босну`", "Кругови", "Равна гора" и "Устав Републике Хрватске".

Вишеструко је награђиван за улоге у позоришту и на филму, а издвајају се Стеријина награда, "Цар Константин" у Нишу и "Златна арена" у Пули за најбољу мушку улогу.

Преминуо је након кратке и тешке болести у Институту за онкологију и радиологију Србије у Београду, 9. фебруара 2018. године. 

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Goran 09.02.2025. 19:12
    Bog da ti dusu prosti,laka ti crna zemlja bila
  • Generic placeholder image
    Tamo neko 09.02.2023. 17:39
    Tvoja dusa sigurno pociva u rajskim ljepotama jer si to zasluzio.
  • Generic placeholder image
    Goran 09.02.2023. 12:57
    Pocivaj u miru,Bog neka ti dusu prosi i laka ti crna zemlja bila
Повезане вијести
Годишњица смрти деде Ђорђа – чувара вјечног дома више од 7.000 српских ратника Годишњица смрти деде Ђорђа – чувара вјечног дома више од 7.000 српских ратника
На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости На данашњи дан умро Бранко Радичевић - поета непролазне младости
Годишњица смрти Мике Антића - "Ако ти јаве: умро сам, не веруј то не умем“ Годишњица смрти Мике Антића - "Ако ти јаве: умро сам, не веруј то не умем“
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Апел за потрошаче
    7h 34m
    2
  • Рогатичанин Небојша Ерић од дрвета ствара што очима види
    6h 16m
    0
  • Угашена четири пожара, изгорио помоћни објекат у Балтићима у Сокоцу
    9h 10m
    0
  • Калиновачка олимпијада "Гвозно-Моба-Озон 2025"
    8h 10m
    0
  • Свеепархијски сабор у спомен на свештеномученике дабробосанске 19. јула у Биљешеву код Какња
    10h 24m
    0