Горан Дубовина први допливао до Часног крста на Жељезници у Војковићима

19.01.2024. 12:13
0
ИЗВОР: katera.news

Горан Дубовина ове године је први допливао до Часног крста на ријеци Жељезници у Војковићима, општина Источна Илиџа те освојио златник, који је донирао начелник ове општине Маринко Божовић.

Дубовина је из Војковића, те истиче да му је велико задовољаство што учествује.

- Пливао сам прве године када је организовано и ево сада. Сви момци који су учествовали су заиста побједници – рекао је овогодишњи побједник богојављенског пливања.

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић поздравио је присустне уз традиционални поздрав Бог се јави и захвалио се свима који су помогли при организацији овогодишњег богојављенског пливања.

Божовић је истакао да је ово једна од најљепших манифестација у овој општини, која траје већ девет година, те исказао задовољство што се пливање одржава и у другим општинама Источног Сарајева.

- Сви ми који живимо у Српском Сарајеву треба да истичемо јасно и на сваком мјесту оно што смо радили за стварање Републике Српске и њено очување у миру. Праћење наше традиције, културе, историје, вјере и свих обичаја треба да се успостави – поручио је Божовић.

Владан Пајић из општине Источно Ново Сарајево четврти пут учествује у овој манифестацији, те је позвао све суграђане да се наредне године пријаве.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: katera.news

Побједник је добио златник, док су сви учесници овогодишњег богојављенског пливања добили дипломе и медаље, а организатор је за све учеснике припремио ручак.

Ове године за богојављенско пливање на Жељезници пријавило се 67 учесника из више општина Сарајевско-романијске регије.

Претходно је у Храму Светог свештеномученика Петра Дабробосанског служена Света литургија, велико освећење воде, те литија од храма до Моста Ратка Мочевића, гдје је пливање одржано.

Богојављенско пливање организовали су Српско културно-умјетничко друштво „Војковићи“, општина Источна Илиџа и Црквена општина Војковићи.

Коментари 0
Повезане вијести
Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Жарко Видовић
Одржан састанак о могућности инвестирања кинеског гиганта „BNBM“ у Источну Илиџу Одржан састанак о могућности инвестирања кинеског гиганта „BNBM“ у Источну Илиџу
Филм "Линија": Снимање сцена егзодуса Срба из Сарајева, траже се статисти Филм "Линија": Снимање сцена егзодуса Срба из Сарајева, траже се статисти
Најчитаније
  • Прича о шајкачи – како је српска капа добила име
    9h 29m
    710
  • Заборављени коријени: Црква Светог Илије у Илијашу (ВИДЕО)
    22h 9m
    6
  • Општина Рогатица: Саопштење поводом наводне појаве секти или сличних организација на подручју општине
    22h 55m
    2
  • Сјећање: Индијци су стајали раме уз раме са српским војницима на Солунском фронту
    9h 27m
    35
  • Преминуо Славиша Раковић
    20h 57m
    0