Гориво из потонулог брода загадило море

29.12.2024. 20:38
0
ИЗВОР: srna.rs

Гориво које је исцурило из путничког брода који је потонуо код мјеста Крило Јесенице проузроковало је загађење мора и морске околине у Луци, саопштено је из хрватског Министарства мора, саобраћаја и инфраструктуре.

Из ресорног министарства су навели да је ограничено ширење даљег загађења, преносе хрватски медији.

Власник брода хрватске заставе, дужине 39,95 метара, обавијестио је јуче Лучку капетанију Сплит да је тог дана око 5.30 часова потонуо брод.

"Према изјави власника потонулог брода, у бродским танковима преостало је око 300 литара погонског горива, које је истицањем узроковало површинско загађење мора и морске околине у луци", наведено је у саопштењу Министарства мора.

Узрок потонућа брода није познат јер увиђај још није завршен, а власнику је из надлежности Лучке капетаније Сплит издат налог за комерцијално вађење потонулог брода.

Коментари 0
Повезане вијести
Повећана потрошња горива: Који су могући узроци? Повећана потрошња горива: Који су могући узроци?
Србија и Хрватска без публике због Вуковара Србија и Хрватска без публике због Вуковара
Поскупљује гориво у БиХ Поскупљује гориво у БиХ
Најчитаније
  • Хуманитарни тренинг за Весну Субашић у Источном Сарајеву
    13h 48m
    0
  • Божовић: Преварили су становнике Републике Српске, сад имамо три Додика
    3h 47m
    2
  • Поновно бројање гласачких листића у изборним јединицама Зворник, Бањалука и Лакташи
    14h 16m
    1
  • Одбрана Абазовића покушава да оспори валидност вјештака МУП-а Српске
    9h 3m
    0
  • У новембру рођено 45 беба у Источном Сарајеву
    10h 23m
    3