Град богатији за четири становника

26.12.2023. 09:33
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођене су три дјевојчице и дјечак.

Љекарску интервенцију затражила су 93 пацијента.

Град уредно снабдијевен водом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођена је дјевојчица.

Љекарску интервенцију у болници у Фочи затражило је 16 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 20 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су неколико интервенција.

Соколац,

Интервенција од 16.40 до 18.30 часова на гашењу запаљене суве траве и ниског растиња на локалитету Читлука. 

Рогатица,

Интервенција од 21.30 до 00.30 часова на гашењу запањеног димњака на породичној кући у насељу Загановићи.

Саобраћај се на већини путева у Републици Српској и ФБиХ јутрос одвија по сувим и мјестимично влажним коловозима, а ни на граничним прелазима нема дужих задржавања, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске.

На дионицама које пролазе кроз усјеке и поред камених косина повећана је опасност од одрона. 

На магистралном путу Хан Пијесак 1-Хан Пијесак 2 и дионица Хан Пијесак 2-Соколац у току је рехабилитација пута, па је потребно прилагодити брзину кретања возила и обратити пажњу на привремену саобраћајну сигнализацију.

Из Ауто-мото савеза /АМС/ Републике Српске возаче подсјећају да на пут не крећу без зимске опреме.

Радови су у току на дионицама магистралног пута Власеница - Хан Пијесак један, Хан Пијесак један - Хан Пијесак два и Хан Пијесак два - Соколац.

Због радова на санацији клизишта на дионици магистралног пута Добро Поље - Миљевина измијењен је режим у одвијању саобраћаја.

За вријеме трајања радова на дионици магистралног пута Брод на Дрини /Фоча/ - Хум /Шћепан Поље/ измијењен је режим у одвијању саобраћаја. Путничка возила на тој дионици саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

На граничним прелазима нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити топло и сунчано уз малу до умјерену облачност, а на југу и крајњем западу облачније уз слабу и повремену кишу.

Максимална температура ваздуха износиће од 11 до 18 степени Целзијусових, у вишим предјелима и мјестима са маглом од шест степени, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Вјетар ће бити слаб до умјерен западни и југозападни.

Ујутру претежно ведро.

По котлинама и уз ријечне токове има магле, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

 

Температура ваздуха у 7.00 часова: Соколац минус четири степена, Сански Мост минус један, Приједор и Зеница нула, Бањалука, Бугојно, Добој и Дрвар један, Бјелашница, Иван-седло, Сарајево и Тузла три, Ливно пет, Столац и Требиње шест, Мостар седам, Градачац и Широки Бријег осам, Неум 12 и Бихаћ 13 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра сунчано и топло Сутра сунчано и топло
У Српској рођено 14 дјечака и осам дјевојчица У Српској рођено 14 дјечака и осам дјевојчица
Наш град богатији за дјечака Наш град богатији за дјечака
Најчитаније
  • Михаило Обреновић - Човјек који је Србију учинио најјачом војном силом на Балкану
    14h 42m
    0
  • Мук у требињској болници, преминуо млади доктор Немања Андрић
    19h 3m
    0
  • Соколац: Породици Тошић уручени кључеви стана
    18h 25m
    3
  • Лице у Сокоцу оштетило осам надгробних споменика
    22h 25m
    4
  • ОШ ''Вук Караџић'' објавила болне вијести: Срце осмогодишње ученице није издржало
    13h 8m
    3