Град богатији за дјевојчицу

07.06.2023. 08:25
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођенa је једна дјевојчица.

Љекарску интервенцију затражило је 45 пацијената.

Због хитне санације квара на транспортном цјевоводу ДН 200 мм данас ће без уредног водоснабдијевања бити корисници у улицама: Вука Караџића - дио (од бр. 143 до бр. 30), Карађорђевој, Цара Душана - дио (парни бројеви од бр. 14 до бр. 36  и непарни бројеви од бр. 9 до бр. 17), Ђуре Јакшића, Цара Лазара - дио (парни бројеви од  бр. 2 до бр. 14 и непарни бројеви од бр. 1 до бр. 13), Зорана Цвијетића 58 (објекат ЗУНСРС) и Николе Тесле - дио (бројеви: 63А, 63Б, 57) 

Без водоснабдијевања ће бити корисници у периоду од 8:30  до 13:30 часова.

Град уредно снабдијевен електричном енергијом.

У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођена је дјевојчица и два дјечака.

Љекарску интервенцију затражило је 20 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 15 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

Саобраћај се у Републици Српској и ФБиХ одвија по сувим и мјестимично влажним коловозима, а из Ауто-мото савеза /АМС/ Српске скрећу пажњу возачима на учестале одроне на бројним дионицама, на повећану опасност од клизишта, као и на смањену видљивост због магле у котлинама.

Због санација клизишта на дионици магистралног пута Добро Поље-Миљевина измијењен је режим у одвијању саобраћаја, као и на дионици Фоча-Горажде у мјесту Филиповићи, на самој линији разграничења, сабораћај се одвија отежано, једном саобраћајном траком.

Режим саобраћаја измијењен је и на дионици магистралног пута Брод на Дрини /Фоча/-Хум /Шћепан Поље/ због реконструкције пута.

Измијењен је режим у одвијању саобраћаја на дионици магистралног пута Брод на Дрини два-Врба у тунелу Чемерно због извођења радова до 1. јула.

Због бројних одрона и опасности од клизишта, на магистралном путу Брод на Дрини-гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

На дионици регионалног пута од мјеста Равно према магистралном путу Љубиње-Требиње саобраћај је обустављен и преусмјерен на алтернативне правце.

У ФБиХ због радова на магистралном путу Сарајево-Вогошћа, у Улици Алипашина, саобраћај се из смјера Вогошће преусмјерава кроз улицу Јукићева, док се из смјера Сарајева саобраћај одвија Алипашином улицом, једном траком.

Због радова на мосту на Илиџи /Ступ-Блажуј/, саобраћај се из смјера Блажуја преусмјерава кроз насеље Лужани, док се из смјера Илиџе саобраћај одвија преко моста, гдје је у функцији једна трака.

На граничним прелазима нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ током пријеподнева биће сунчано и топлије, а током дана киша и пљускови са грмљавином ће јачати и захватиће западне и источне предјеле и понегдје ће бити услова за локалне непогоде.

Нешто обилније падавине очекују се на истоку, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Облаци који локално доносе кишу и пљускове почеће да се развијају у централним предјелима и на истоку.

На сјеверу и југу ће бити више сувих и сунчаних периода уз рјеђу појаву пљускова.

Максимална температура ваздуха износиће од 22 до 28 степени Целзијусових, у вишим предјелима од 17.

Увече падавине постепено престају. Вјетар ће бити слаб до умјерен и промјенљив.

У Републици Српској и ФБиХ јутрос је у већини крајева сунчано уз малу облачност, а по котлинама и уз ријечне токове има магле, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 8.00 часова: Бјелашница девет, Ливно 12, Дрвар, Мркоњић Град, Соколац и Хан Пијесак 14, Бањалука, Сарајево и Бихаћ 15, Приједор, Зворник, Сребреница, Тузла и Зеница 16, Добој, Требиње и Вишеград 17, Мостар и Неум 18, те Бијељина 19 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра сунчано и топло Сутра сунчано и топло
Данас претежно облачно Данас претежно облачно
Српска богатија за 20 беба Српска богатија за 20 беба
Најчитаније
  • Ђак првак: Дочекајте спремни први дан школе
    7h 39m
    1
  • Молебан за почетак нове школске године у манастиру у Тилави
    17h 37m
    0
  • Божовић: Народ који не сачува своју културу изгубиће и свој идентитет
    13h 19m
    0
  • Од сутра могућа промјена породичног љекара без навођења разлога
    14h 10m
    0
  • Будва: У дискотеци се срушио лед екран, једна особа повријеђена (ВИДЕО)
    16h 44m
    0