У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођена су два дјечака.
Љекарску интервенцију затражило је 12 пацијената.
Град уредно снабдијевен водом.
Пале,
Због радова на 10 kV воду Требевић, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије, у периоду од 8:00 до 14:00 часова, потрошачима у насељу Велика Дворишта, код пумпе за водовод „Бистрица“ и репетитора „м:тел“ на Двориштима.
Фоча,
Од данас до петка, 8. 9. 2023. године, због радова на 10 kV воду Тјентиште из ТС 35/10 kV Бук Бијела, доћи ће до привременог прекида у испоруци електричне енергије, у периоду од 7:00 до 15:00 часова, потрошачима у насељима: Белени, Пријеђел, Мазоће, Течићи, Пејковићи, Дучели, Хум, Бастаси, Војновићи, Перовићи, Травник, Ћурево, Шадићи, Крушево, Попов мост, Тјентиште, Љубина, Врбница и селима око Тјентишта.
У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.
Љекарску интервенцију затражило је 12 пацијента.
У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 18 пацијената.
Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.
Саобраћај се на већини путева у Републици Српској и ФБиХ одвија несметано, вози се по претежно сувим коловозима, а магла на појединим мјестима смањује видљивост, саопштено је јутрос из Ауто-мото савеза /АМС/ Српске.
У току су радови на магистралним путевима на подручју Хан Пијеска, од Хан Пијеска до Сокоца, те правцима Фоча-Горажде у мјесту Филиповићи и Брод на Дрини-Шћепан Поље.
У току су радови на транзиту у Сарајеву, од кружног тока у Храсном до скретања за Враца, због чега се сваким даном, осим недјеље, од 7.00 до 16.30 часова саобраћај се одвија успорено, једном траком.
На граничном прелазу Градишка формира се колона возила на излазу из БиХ, али се на прелазак границе не чека дуже од 30 минута.
На осталим граничним прелазима нема дужих задржавања. У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити претежно облачно, локално са слабим пљуском у централним подручјима и на сјеверу.
Дуваће умјерен до јак сјеверни вјетар, на југу и планинама повремено уз олујне ударе, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Највиша температура ваздуха од 20 на истоку до 27 на на југу и сјеверозападу.
Према прогнози Федералног хидрометеоролошког завода, јутрос преовладава претежно облачно вријеме, локално је било слабих пљускова у централним крајевима и на сјеверу Херцеговине.
Температура ваздуха у 7.00 часова: Чемерно 10, Хан Пијесак 11, Соколац 12, Ливно 13, Бањалука, Бугојно, Сарајево 14, Бијељина, Добој, Мркоњић Град, Нови Град, Зеница 15, Приједор, Бихаћ, Тузла 16, Билећа 19, Мостар 20, Требиње 21 степен Целзијусов.