У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођени су дјечак и дјевојчица.
Љекарску интервенцију затражило је 28 пацијената.
Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа имала је једну интервенцију.
Источна Илиџа,
У улици Академика Петра Мандића горило запаљено смеће у контејнеру од 17.55 до 18.20 часова.
Град уредно снабдијевен водом.
Електродистрибуција:
Соколац,
Због радове у ТС 110/35/10 кВ "Соколац" данас, у периоду од 9.00 до 16 часова, већи дио потрошача на подручју ове општине остаће без електричне енергије.
Напајање електричном енергијом биће обезбијеђено само у ужем центру града и постројењу за снабдијевање водом - Врело Биоштца, уз краткотрајни прекид због манипулација на мрежи у раним јутарњим часовима.
Због наведених радова без електричне енергије остаће трафо подручја:
- Кабловски одлаз 10 кВ Унис
- ДВ10кв Каљина
- Кабловски одлаз 10 кВ Аутобаза
- ДВ10 кВ Ново село
- ДВ10кв Соколовићи
- ДВ10кв Жљебови
Пале,
Због радова на дијелу 10 kV далековода Компес данас ће, у периоду од 11.00 до 13.00 часова, доћи до привременог прекида у испоруци електричне енергије свим корисницима који се напајају са овог електроенергетског објекта.
Пале/Јахорина,
Због радова у ТС 35/10 kV Јахорина данас ће, у периоду од 10.00 до 11.00 часова, доћи до привременог прекида у испоруци електричне корисницима трафо подручја Хотел Бистрица, а у периоду од 12.00 до 13.00 часова корисницима трафо подручја Гондола.
У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа рођена је једна дјевојчица.
Љекарску интервенцију затражило је 8 пацијената.
У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражила су 4 пацијента.
Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.
На већини путева у Републици Српској и ФБиХ магла успорава и отежава саобраћај, коловози су влажни и клизави, а поледица је најизраженија у вишим предјелима, преко мостова и надвожњака, те на прилазу тунелима.
Јутарња магла посебно смањује видљивост на дионицама на подручју Сарајева, Витеза, Зенице, Тузле и Бихаћа.
У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз семафоре.
На граничним прелазима у БиХ нема дужих задржавања.
Босна и Херцеговина отворила је границе према Хрватској, Србији и Црној Гори.
Поново су отворени сви гранични прелази за погранични саобраћај између Хрватске и БиХ.
Улазак у БиХ за стране држављане омогућен је уз негативан пи-си-ар тест на вирус корона који не смије бити старији од 48 часова.
Улазак у Црну Гору из БиХ могућ је само уз обавезни пи-си-ар, Елиса или ЕЦЛИА тест стар максимално 72 часа. Дјеца до пет година не морају имати урађен један од ових тестова да би ушла у Црну Гору.
Транзит кроз Црну Гору без посједовања пи-си-ар или Елиса теста омогућен је уз контролу времена уласка, проласка контролних пунктова и изласка, без задржавања у Црној Гори.
На граничном прелазу Хум није дозвољен улазак у Црну Гору. На граничном прелазу Метаљка /Чајниче-Пљевља/ могућ је улазак у Црну Гору од 7.00 до 19.00 часова.
Србија је отворила своје граничне прелазе са БиХ без неопходног теста на вирус корона.
БиХ грађани могу ући у Србију у транзиту кроз Хрватску не дужем од 12 часова, без теста.
У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити промјенљиво облачно уз повремене сунчане периоде, којих ће бити највише на југу земље.
Вјетар ће бити слаб, југозападног смјера, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.
Највиша температура ваздуха биће од један до шест, на југу до 14 степени Целзијусових, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.