Град богатији за једног дјечака

22.01.2021. 08:35
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је један дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 45 пацијената.

Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа нису имале интервенција.

Град уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у протекла 24 часа рођене су двије дјевојчице.

Љекарску интервенцију затражило је 12 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 13 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

Саобраћај се јутрос у нижим крајевима Републике Српске и ФБиХ одвија по сувим и мјестимично влажним коловозима, док је у вишим предјелима и преко превоја могућа поледица, а на дионицама у усјецима и поред камених косина учестали су одрони земље и камења на коловоз.

Возачима се савјетује да возе опрезно и да на пут не крећу без зимске опреме, која је и законски обавезна.

У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз семафоре.

На граничним прелазима нема дужих чекања при преласку границе.

БиХ је отворила границе према Хрватској, Србији и Црној Гори, а одлука се односи само на грађане те три државе. Улазак у БиХ за стране држављане омогућен је уз негативан пи-си-ар тест на вирус корона који не смије бити старији од 48 часова.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити облачно, на југу Крајине и у Херцеговини са више падавина, а у осталим крајевима мјестимично киша, на високим планинама снијег.

Јутро је од запада до југа облачно, мјестимично са кишом, у сјеверној половини земље и на истоку промјенљиво до претежно облачно, а слабог мраза има једино на планинама на истоку, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Током дана очекује се јаче наоблачење у свим предјелима, а у Крајини, посебно њеном јужном дијелу и у Херцеговини биће обилнијих падавина, док је за остале крајеве прогнозирана киша мјестимично.

Увече и у ноћи остаје са кишом у јужној половини земље, а на планинама уз пад температуре, по висини може бити и снијега.

Минимална јутарња температура ваздуха од два до осам, на планинама од минус два, а највиша дневна од четири до 10, на сјеверу и сјевероистоку који степен већа, на планинама од један степен Целзијусов.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра облачно Сутра облачно
Нови топлотни талас, врхунац у четвртак и петак Нови топлотни талас, врхунац у четвртак и петак
Град богатији за три дјевојчице Град богатији за три дјевојчице
Најчитаније
  • Још данас активан хуманитарни број 1412 за Вукашина из Рудог – Будимо хумани!
    7h 41m
    0
  • Код Сокочанина пронађена бомба
    11h 53m
    3
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    9h 27m
    8
  • "Пекара Златно зрно" побједник Меморијалног турнира "Бошко Вујадин"
    22h 58m
    0
  • Лица осумњичена за кривична дјела „Оштећење и одузимање туђе ствари“
    10h 34m
    1