Град богатији за једну дјевојчицу

17.04.2020. 08:30
0
ИЗВОР: Катера

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођена је једна дјевојчица.

Љекарску интервенцију затражило је 18 пацијената. 

Територијална ватрогасна јединица у протекла 24 часа имала је двије интервенције.

Од 13:55 до 20:15 дефинфекција Болнице "Србија", и од 15:50 до 19:10 горила шума и ниско растиње на Требевићу.

Град је јутрос уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођене су три дјевојчице.

Љекарску интервенцију затражило је 8 пацијената.

У Дому здравља „ Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 11 пацијената.

Електродистрибуција: Општина Соколац - квар на дијелу далековода Соколовићи од синоћ, дана 16. 4. Без напајања 10 трафо-станица Сијерци, Селишта, Калиманићи, Соколовићи.

На подручју које покрива ПОЦЗ Соколац у протекла 24 часа било је осам интервенција.

Општина Соколац, интервенција у Дикаљима на гашењу шумског пожара.Интревенисало 5 ватрогасаца са једним возилом и 10 радника ШГ.

Општина Пале, три интервенције - двије на депонијама смећа у Хан Дервенти и насељу Станица, и на Вучијој Луци на гашењу суве траве и шикаре.

Општина Хан Пијесак, интервенција у Планама на гашењу суве траве и шикаре.

Општина Фоча, интревенција на гашењу депоније смећа у Броду на Дрини.

Општина Вишеград, интревенција на гашењу суве траве и шикаре на брду Пањак.

Општина Рогатица, интервенција у Враголовима на гашењу суве траве и бијеле шуме.

Саобраћај се на већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ одвија редовно, по претежно сувим коловозима, а на граничном прелазу Градишка појачана је фреквенција теретних возила на улазу у БиХ, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске.

Због формирања конвоја у Хрватској, повремено се стварају дуге колоне теретних возила на граничним прелазима у БиХ.

Србија је затворила све граничне прелазе према БиХ, осим граничних прелаза Каракај, Вардиште и Рача који остају отворени само за робни саобраћај

У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком, уз семафоре.

У Републици Српској и Федерацији БиХ данас ће бити сунчано, уз пролазну облачност на сјеверу.

Вјетар ће бити слаб, западни, према вечери сјеверозападни, појачан на сјеверу и сјевероистоку, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Највиша температура ваздуха биће од 20 до 26 степени Целзијусових, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Коментари 0
Повезане вијести
Појачана фреквенција возила на више прелаза Појачана фреквенција возила на више прелаза
Сутра умјерено облачно, уз постепено разведравање Сутра умјерено облачно, уз постепено разведравање
Град богатији за дјечака и дјевојчицу Град богатији за дјечака и дјевојчицу
Најчитаније
  • Од пуцња у Сарајеву до Панчева - Како живе потомци браће Гаврила Принципа (ВИДЕО)
    7h 32m
    22
  • Сјећање на Видовдан 1994. године у Српској Илиџи
    5h 54m
    0
  • Говор владике Николаја на Видовдан 1916. године
    4h 11m
    1
  • Божидар Новаковић - најактивнији одборник у Скупштини наставља да се бори за интересе свих грађана
    18h 56m
    12
  • Идентификовани посмртни остаци пет жртава српске националности
    21h 5m
    0