На Елбрусу настрадали планинари из БиХ

26.07.2026. 10:32
0
ИЗВОР: katera.news/srna.rs

Двоје планинара из БиХ изгубило је живот током силаска са планине Елбрус, док спасилачке екипе трагају за још четворо чланова групе, саопштено је из Истражног комитета Русије за Кабардино-Балкарију.

- Према прелиминарним информацијама, јуче се група од седам људи пењала на Елбрус. Један од планинара се спустио са планине и пријавио да су два члана групе преминула након што им је позлило на висини од 5.100 метара -  наводи се у саопштењу.

Неименовани извор из полиције у Кабардино-Балкарији рекао је за агенцију РИА Новости да су погинули планинари који су дошли из БиХ.

Елбрус је угашени стратовулкан на Кавказу, а његов западни врх, висок 5.642 метра, уједно је и највиши врх Европе и Русије.

Стратовулкан, такође, познат и као композитни вулкан, јесте висок, конусни вулкан саграђен од мноштва слојева очврсле лаве, пирокластичног материјала, пловућца и вулканске прасине, преноси Срна.

Коментари 0
Повезане вијести
Тања Кењић са Пала поново представља Српску на Свјетском омладинском фестивалу у Русији Тања Кењић са Пала поново представља Српску на Свјетском омладинском фестивалу у Русији
Студенти из Српске учесници Љетног универзитета у Русији Студенти из Српске учесници Љетног универзитета у Русији
Паљанка Маја Јелић о животу и студирању у Санкт Петербургу Паљанка Маја Јелић о животу и студирању у Санкт Петербургу
Најчитаније
  • На данашњи дан убијен Ђорђе Петровић Карађорђе, вођа Првог српског устанка
    20h 37m
    3
  • Данас освећење темеља Храма Светог великомученика Прокопија у Булозима
    22h 37m
    0
  • Екипа „Понор, Прача и Врхпрача“ побједник турнира у баскету у Подграбу
    22h 20m
    1
  • Преминуо књижевник Миланко Боровчанин Ромсок
    20h 54m
    1
  • Концерт маестра Душана Секулића и бенда у Палама 29. јула
    15h 28m
    0