Град јутрос богатији за дјечака

02.12.2025. 08:19
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је дјечак.

Љекарску интервенцију затражило је 48 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту Универзитетске болнице у Фочи у току протекла 24 часа рођени су дјечак и три дјевојчице.

Љекарску интервенцију затражило је 19 пацијената.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 10 пацијената.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа нису имале интервенција.

На већини путева у Републици Српској и ФБиХ саобраћа се редовно, магла смањује видљивост у вишим предјелима и котлинама, а повећана је опасност од одрона на дионицама у усјецима, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.

Без обзира на временске услове, возачи се упозоравају да возе опрезно и да на пут не крећу без зимске опреме.

На магистралном путу Добро Поље-Миљевина у току је постављање расвјете у тунелу Сијерачке стијене због чега је измијењен режим саобраћаја у тунелу.

На путу Билећа-Требиње на локалитету Жудојевићи врши се санација косине усјека, те се саобраћа једном траком у дужини 300 метара уз могуће обуставе до 15 минута.

Због реконструкције дионице магистралног пута Брод на Дрини /Фоча/-Хум /Шћепан Поље/, измијењен је режим саобраћаја.

Због оштећења моста на магистралном путу Саставци-Устипрача саобраћа се једном саобраћајном траком. На мосту је забрањен саобраћај за возила чија дозвољена маса премашује 30 тона.

Деминирања су акутелна у каменолому Хан Дервента на магистралном путу дионица Лапишница-Љубогошта у мјесту Доња Љубогошта и у Рогоушићима на магистралном путу Подроманија-Сумбуловац-Доња Љубогошта. На овим путним правцима могуће су привремене обуставе саобраћаја.

На граничним прелазима у БиХ јутрос нема дужих задржавања.

Због регистрације путника по новом систему уласка и изласка у земље ЕУ могу се очекивати дужа задржавања на граничним прелазима.

Гранични прелаз Брчко отворен је за путничка возила носивости до три и по тоне.

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити претежно облачно вријеме са слабом кишом, на планинама са снијегом.

Слаба киша која се леди при тлу падаће прије подне на југу и западу, на планинама ће бити и суснежице, а током дана падавине ће се ширити ка осталим предјелима.

У Семберији ће бити углавном суво и уз највише сунчаних периода.

Вјетар ће бити слаб, у вишим предјелима слаб до умјерен, источних смерова, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Највиша температура ваздуха биће од четири до 10, на југу до 13 степени Целзијусових.

Јутрос је у БиХ умјерено до претежно облачно вријеме, а у котлинама има магле, саопштено је из Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха измјерена у 7.00 часова: Калиновик минус пет, Хан Пијесак, Бјелашница минус четири, Сребреница минус три, Гацко, Соколац, Дрвар, Тузла минус два, Шипово, Сански Мост минус један, Чемерно, Добој, Нови Град, Бањалука, Приједор, Бијељина, Сарајево нула, Билећа, Мркоњић Град, Зеница један, Фоча два, Рудо, Вишеград три, Мостар шест, Требиње седам степени Целзијусових.

На Хан Пијеску јутрос је измјерено 11 центиметара снијега, на Сокоцу два.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра киша, на планинама слаб снијег Сутра киша, на планинама слаб снијег
Наш град богатији за двије дјевојчице Наш град богатији за двије дјевојчице
Наредних дана промјенљиво облачно вријеме са слабом кишом Наредних дана промјенљиво облачно вријеме са слабом кишом
Најчитаније
  • Тестамент Максе Деспића
    14h 33m
    5
  • Сара Благојевић: Ниједан успјех не долази преко ноћи, већ се гради постепено
    19h 1m
    0
  • Александар Самарџија из Источног Сарајева поштовање према полицијској униформи показује и као колекционар
    21h 40m
    3
  • Бабаљ поручио Конаковићу: Ако се не извините навијачима и играчима Србије, Ви оправдавате насиље
    15h 28m
    0
  • Мирна Љубојевић најбољи студент Пољопривредног факултету од када постоји у Источном Сарајеву
    17h 54m
    1