Грађани Српске и преко Хрватске могу без PCR теста да уђу у Србију

19.02.2021. 19:46
0
ИЗВОР: СРНА

Шеф Представништва Републике Српске у Београду Млађен Цицовић рекао је да је од надлежних органа Србије добио потврду да сви грађани, који из Републике Српске и БиХ директно улазе у Србију и они који транзитирају кроз Хрватску и улазе у Србију, могу ући у Србију без обавезе да имају пи-си-ар /PCR/ тест на вирус корона.

- Представништво Републике Српске у Србији данас је од надлежних органа у Србији добило увјеравања да су ти проблеми отклоњени и да од данас поново држављани Републике Српске и БиХ који транзитирају кроз Хрватску, могу, складу са упутством, улазити у Србију и преко граничних прелаза из Хрватске без PCR теста на присуство вируса корона - рекао је Цицовић.

Цицовић је навео да је тако отклоњен проблем који су грађани Републике Српске имали на граничним прелазима из Хрватске у Србију, када им је тражен овај PCR тест.

Цицовић је у изјави достављеној Срни подсјетио да је у посљедњих десетак дана било проблема на граничним прелазима из Хрватске у Србију гдје је и путницима из Републике Српске и БиХ, који су транзитирали кроз Хрватску, приликом уласка у Србију тражен PCR тест на присуство вируса корона не старији од 48 часова од датума издавања резултата.

Коментари 0
Повезане вијести
Карцином однио сваки пети живот Карцином однио сваки пети живот
Почела исплата дјечијег додатка Почела исплата дјечијег додатка
Коловози клизави, јаки удари вјетра отежавају вожњу Коловози клизави, јаки удари вјетра отежавају вожњу
Најчитаније
  • Паљанин ухапшен због напада на раднике инспекције
    12h 5m
    2
  • Заборављени коријени: Манастир Липље - Теслић (ВИДЕО)
    13h 24m
    0
  • Због снијега обустава саобраћаја преко Рогоја, снијег и гране на коловозу од Сокоца до Власенице
    14h 33m
    1
  • Блажујски свештеник Реља Спајић гледао је смрти у очи, али није клекнуо пред усташама
    13h 25m
    0
  • Због разбојништва над радником бензинске пумпе у Источној Илиџи ухапшена два лица
    12h 28m
    0