Градоначелник Петровић проглашава ванредну ситуацију у Бијељини

10.07.2023. 15:48
1
ИЗВОР: srna.rs

На подручју града Бијељина сутра ће бити проглашена ванредна ситуација због појаве афричке куге свиња, изјавио је данас градоначелник Љубиша Петровић.

Петровић је рекао новинарима да је, закључно са јучерашњим даном, у Бијељини еутаназирано 2.400 свиња, а данас се у Средњем Магнојевићу спроводи еутаназија на фарми са више од 800 свиња.

Према његовим ријечима, ријеч је већ о милионској штети, а захтјеви за надокнаду штете од данас се предају у градском одјељењу за пољопривреду.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Bucko 10.07.2023. 16:42
    Samo da se ne 'olade prasići...jer kad se 'olade, onda prasići i nisu nešto...
Повезане вијести
Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи Екипе из Бијељине најбоље на Републичком такмичењу из прве помоћи
Ослобађање Бијељине 1992. године Ослобађање Бијељине 1992. године
Сјећање на пилота мајора Зорана Радосављевића Сјећање на пилота мајора Зорана Радосављевића
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    12h 24m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    10h 35m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    14h 7m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    3h 2m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    15h 21m
    0