Граничном полицајцу шест мјесеци затвора због примања дара од 20 евра

12.10.2020. 17:53
0
ИЗВОР: СРНА

Суд БиХ осудио је граничног полицајца Кенана Никонтовића на шест мјесеци затвора због кривичног дјела примање дара и других облика користи, те одузео 20 евра прибављених извршењем кривичног дјела, саопштено је из ове правосудне институције.

Никонтовић је проглашен кривим што је 13. јула прошле године на међународном граничном прелазу Брод, као полицијски службеник Граничне полиције БиХ, приликом контроле путничког аутомобила холандских регистарских ознака, од возача и његове супруге затражио дар како би им дозволио да пређу у БиХ иако је, након обављених провјера, био свјестан да испуњавају услове за улазак.

Након што је примио новчаницу од 20 евра дозволио им је прелазак на територију БиХ. 

Коментари 0
Повезане вијести
Одбијене жалбе, Миодрагу Малићу три године затвора Одбијене жалбе, Миодрагу Малићу три године затвора
Дураковић ослобођен оптужби за ратне злочине над српским цивилима Дураковић ослобођен оптужби за ратне злочине над српским цивилима
Изрицање другостепене пресуде Дураковићу Изрицање другостепене пресуде Дураковићу
Најчитаније
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    11h 20m
    0
  • Преминуо Данило Крсмановић
    11h 0m
    2
  • Град Источно Сарајево донирао возило Полицијској управи Источно Сарајево
    8h 59m
    0
  • Завршена сједница, предложено друго повећање плата буџетским корисницима у овој години
    2h 9m
    0
  • Сутра исплата јунских пензија у Српској
    7h 53m
    2