Грчка затворила границу за држављане Србије

06.07.2020. 09:47
0
ИЗВОР: sputniknews.com

Грчка је јутрос у 06.00 часова затворила границу за држављане Србије, осим за неопходна путовања за која је потребна посебна дозвола.

Држављанима Србије улазак у Грчку биће забрањен до 15. јула, када ће се ревидирати у зависности од епидемиолошке ситуације.

Информација о затварању грчке границе објављена је и на сајту Министарства спољних послова Србије. Сви који су већ у Грчкој, моћи ће да искористе аранжман до краја.

Министар спољних послова Србије Ивица Дачић упозорио је грађане да не крећу на пут према Грчкој како би се избјегла ситуација да се велики број наших грађана затекне у путу или на грчким граничним прелазима без могућности да уђу на територију Грчке.

Дачић је прецизирао да ће грађани Србије који су као туристи већ у Грчкој моћи да остану тамо до краја аранжмана и да се врате у Србију.

Порптарол грчке Владе Аристотелија Пелони изјавила је да Влада у сарадњи са надлежним службама анализира и процјењује како би отварање земље за стране посјетиоце у Грчкој протекло без штете за јавно здравље.

Коментари 0
Повезане вијести
У статусу избјеглице још око 23.500 људи - двије трећине Срби из Хрватске У статусу избјеглице још око 23.500 људи - двије трећине Срби из Хрватске
Односи Србије и Црне Горе у 20. вијеку: Опструкције уједињења бациле сјену на заједничке побједе Односи Србије и Црне Горе у 20. вијеку: Опструкције уједињења бациле сјену на заједничке п...
Грчка и даље у пламену, Француска и Шпанија стављају пожаре под контролу Грчка и даље у пламену, Француска и Шпанија стављају пожаре под контролу
Најчитаније
  • Наталија Јокић, дјевојчица која у наручју мајке бјежи од "Олује" (ФОТО)
    12h 10m
    3
  • Сјећање на учитељицу Стану Арнаут, мученицу пребиловачку
    11h 0m
    3
  • Ухапшено лице из Источног Сарајева због преваре на интернету
    13h 5m
    0
  • Будимир и Кострешевић на конференцији за новинаре у Палама
    21h 20m
    4
  • Почела изградња новог вртића у Палама (ФОТО)
    10h 33m
    0