Непријатни мириси са запаљене депоније Бутмир угрожавају становнике Источне Илиџе

12.04.2020. 11:17
0
ИЗВОР: Катера

Већ два дана у мјесту Бутмир, у ФБиХ, гори депонија, а густи дим становницима Источне Илиџе не дозвољава да отворе прозоре, нити да бораве вани.

Угрожени су становници Доњег Которца, Војковића и Радуловца.

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић и командант Ватрогасне бригаде Источно Сарајево Његош Вукадин тражили су хитну интервенцију надлежних и сарајевске Ватрогасне бригаде, јер се ради о њиховој територији. 

Из сарајевске Ватрогасне бригаде обећали су да ће брзо интервенисати, међутим још нема никакве реакције.

СликаСлика



Коментари 0
Повезане вијести
Бјелица: Пожар стављен под контролу Бјелица: Пожар стављен под контролу
Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама Људски немар изазвао пожар на депонији отпада у Крупачким стијенама
Гори депонија у Крупачким стијенама Гори депонија у Крупачким стијенама
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    18h 12m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    16h 23m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    8h 50m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    19h 55m
    0
  • Данас промоција дипломираних инжењера и мастера електротехнике
    21h 9m
    0