Хеликоптерима довозили снијег на огољеле стазе француског скијалишта

17.02.2020. 18:52
0
ИЗВОР: klix.ba

Француско скијалиште Luchon-Superbagnères на Пиринејима било је приморано довозити снијег с других локација након што је блага зима огољела стазе.

С обзиром на то да им је пријетило затварање, организовали су допремање око 50 тона снијега, а занимљиво је да су га довозили хеликоптерима.

Како јавља BBC,с виших врхова снијег је пребациван на нижа подручја гдје скијају почетници и дјеца. Све се десило у петак и суботу, када су температуре порасле изнад 10 степени целзија.

Метеоролози мањак снијега и високе температуре повезују с климатским промјенама, а како би Luchon-Superbagnères остао отворен, локална управа платила је довожење снијега више од 5.000 еура.

-Не можемо прекрити цијело скијалиште снијегом, али без овог потеза морали бисмо затворити велики број стаза-  казао је локални вијећник Hervé Pounau објашњавајући да управо током празника имају највише школа скијања и почетника који уче скијати.

Школски распусти у Француској су у фебруару и марту, а тада на скијалиштима влада и највећа гужва.

Покушај осњежавања довожењем снијега хеликоптерима многи су назвали апсурдним потезом.

Коментари 0
Повезане вијести
Снијег на Чемерну пао у јесен након 54 године Снијег на Чемерну пао у јесен након 54 године
"Романијапутеви": Снијег дочекан спремно и кад му вријеме није "Романијапутеви": Снијег дочекан спремно и кад му вријеме није
Први снијег пао на Јахорини Први снијег пао на Јахорини
Најчитаније
  • "Мама, хоће ли те доктори излијечити?": Позовимо 17046 за Весну Субашић!
    18h 44m
    0
  • У саобраћајној несрећи погинуло лице из Вишеграда, четири лица повријеђена
    17h 32m
    0
  • Вечерас хуманитарни тренинг за Весну Субашић у Источном Сарајеву
    13h 40m
    1
  • Шешлија се враћа у Индонезију: "За Фамос сам увијек ту"
    17h 6m
    0
  • Шеранић: Здравље важније од свега – угоститељи подржали закон о пушењу
    14h 27m
    2