Хоће ли Македонац остати иза решетака? - Ко је наручио бруталну ликвидацију и шта се заиста дешавало на пумпи у Источном Сарајеву?

13.01.2022. 13:01
1
ИЗВОР: oslobodjenje.ba

Адвокат Лејла Човић, која заступа Александра Мичића званог Ацо Македонац, уложила је жалбу Окружном суду у Источном Сарајеву на одлуку да се њеном брањенику одреди мјера притвора.

Као разлоге је навела "погрешно и непотпуно утврђено чињенично стање и битне повреде одредби кривичног поступка".

Он се терети да је актер ватреног обрачуна који се одиграо у ноћи између 1. и 2. јануара ове године на паркингу у Хиландарској улици код бензинске пумпе.

- Одбрана осумњиченог Мичића сматра да не постоје разлози за мјеру притвора, као најстрожију мјеру обезбјеђења присуства осумњиченог и стога предлаже да се притвор према осумњиченом одмах укине и он пусти на слободу - каже Човићeва.

- Није нам јасно зашто је Суд прихватио приједлог Тужилаштва и 9. јануара одредио притвор Мичићу због тога што је, наводно, пуцао Сикими у леђа. За то нема ниједан доказ. Умјесто да истражује ко је наручио Мичићево убиство, Тужилаштво истражује Мичића и тако скреће пажњу са стварних догађаја. Након чак осам дана поступајући тужилац (вјероватно усљед нечијих притисака) одлучио је да поднесе приједлог за одређивање мјере притвора против Мичића због кривичног дјела убиство у покушају извршено усљед нарочито олакшавајућих околности, чиме мијења све чињенице утврђене у овом предмету. Тужилаштво одједном тврди да је Мичић пуцао у Сикиму тек након што је он почео да бјежи, и то да га је четири пута упуцао у леђа. Међутим, медицински налази говоре о само двије прострелне ране и то у предјелу стомака, због чега је Сикими оперисана слезена и друга рана у предјелу надлактице. Из било којег медицинског налаза нема података да је Сикима упуцан у леђа, а камоли четири пута, како то Тужилаштво тврди. Није јасно због чега и по чијем налогу ради - констатује адвокат Човићева, која додаје да постоје бројни докази да је Сикима чекао Мичића у намјери да га убије.

Истиче да постоје видео снимци када се дешавао спорни догађај и на којима се види да Сикима први отвара ватру на Мичића, који потом погађа Сикиму у трбух.

Према информацијама из истраге Сикима је први потегао оружје и пуцао према Мичићу којем је један метак прошао кроз јакну.

Према саопштењу Окружног тужилаштва Мичић се терети за лакши облик кривичног дјела покушај убиства, односно да га је починио "под посебно олакшавајућим околностима".

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Keške 13.01.2022. 20:00
    Sad je Aco vojkovici
Повезане вијести
Отворена изложба посвећена егзодусу сарајевских Срба Отворена изложба посвећена егзодусу сарајевских Срба
Рајко Кушић - челична снага свјетског шампиона и душа мекша од романијске маховине Рајко Кушић - челична снага свјетског шампиона и душа мекша од романијске маховине
Источно Сарајево богатије за дјечака Источно Сарајево богатије за дјечака
Најчитаније
  • Кућа баке Даре Малић у Сумбуловцу симбол хуманости, љубави и солидарности
    18h 9m
    2
  • Слобода нема цијену!
    21h 23m
    3
  • Алберт Ајнштајн, човјек који је промијенио наш свијет
    21h 15m
    31
  • Хана је вољела Лошу
    21h 21m
    0
  • Кон­стан­тин је увијек ишао та­мо гдје је нај­те­же
    21h 14m
    59