Хоће ли се ускоро мијењати цијене горива у Српској?

22.04.2024. 13:39
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Прије десет дана бензинске пумпе почеле су са повећањем цијена нафтних деривата.

- Бензинске пумпе, односно дистрибутери у Републици Српској су морали подигнути своје цијене на бензинским пумпама из разлога што је дошло до раста берзанских котација и рафинеријских цијена - рекао је за АТВ Ђорђе Савић, предсједник Групације за промет нафтним дериватима при Привредној комори Републике Српске. 

Он је истакао да је најављен раст цијена горива до 2,75 КМ, а да су се у овом тренутку цијене дизела и бензина  зауставиле на 2,73 у већини градова у Републици Српској будући да је у прошлој седмици стао тај раст па је дошло стагнације.

- У овом тренутку, према свим улазним параметрима које видимо, цијене не би требале ићи преко 2,73, бар не у наредних седам дана - рекао је Савић.

Савић је истакао да је цијену горива за наредни период тешко прогнозирати због геополитичке ситуације на глобалном нивоу, од специјалне операције у Украјини до кризе на Блиском истоку.

Он је, такође, нагласио да у нормалним околностима на цијене утиче понуда, потражња као и сезонски ефекат.

Коментари 0
Повезане вијести
Усвојен сет закона о повећању плата Усвојен сет закона о повећању плата
Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима Ново поскупљење горива у Српској у наредним данима
Више од 900 припадника МУП-а Српске дало крв Више од 900 припадника МУП-а Српске дало крв
Најчитаније
  • Протојереј Данило Дангубић: Наташини крстови
    14h 19m
    9
  • Посна лазања са парадајз сосом
    18h 39m
    2
  • Глуховић: Eвидентиран већи број кварова
    15h 45m
    3
  • Ноћас почиње љетње рачунање времена
    17h 53m
    0
  • Дестилерија из Србије са седам година старом шљивовицом побједник фестивала ракије
    8h 33m
    0