Игокеа без сензације у Арени: Партизан надомак полуфинала

17.04.2024. 21:47
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Кошаркаши Партизана повели су у четвртфиналној серији АБА лиге против Игокее.

Црно-бијели су вечерас у Арени у првој утакмици четвртфинала савладали тим из Лакташа са 94:85. Реванш је на програму за викенд у Лакташима, а серија се игра на двије побједе.

Тим Владимира Јовановића који је био ослабљен (Марић и Милосављевић нису улазили у игру) сјајно је парирао фаворизованом домаћину на почетку сусрета. Домаћи су на крају првих 10 минута имали 27:23, а почетком другог дијела “игоси“ су серијом 6:0 прешли у вођство. Ипак, до одласка на одмор изабраници Жељка Обрадовића су успјели да стекну осјетнију предност (54:45).

Почетком другог дијела Игокеа прилази на минус 4 (50:54), али и тај напад је брзо одбио Партизан и поново до краја трећег периода вратио двоцифрену предност (71:61). У посљедњих 10 минута није било неизвјесности.

Партизан је још више убрзао, отишао је на плус 19 и рутински одбранио предност домаћег терена. Игокеа ће изненађење тражити у недјељу када је на програму друга утакмица.

Прво име код Игокее био је Марио Накић са 21 поеном, а пратио га је Кармајкл са 17. У побједничком тиму су се истакли Кевин Пантер са 18 и Зек Ледеј са 16 поена.